Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ádyz

    addikt

    válasz Vitus #14 üzenetére

    Höh, kodektelepítés. Minek kodek?

    A VLC kodek nélkül visz mindent. :D

  • azbest

    félisten

    válasz Vitus #14 üzenetére

    ugyanígy te is szétnézhetsz a windows-os fórumokon, hogy milyen problémákat írnak... ott is megtalálod ugyanezeket. A hivatalos support segítségét pedig win esetében akkor veheted igénybe, ha dobozos oprendszert vettél, ez linux alatt is így van. Ha dobozos az oprendszered, akkor a közösségi oldalakon lehet kérdezgetni egymást, hogy miért nem megy valami. Az pedig, hogy melyik rendszer kapcsán lehet megoldást is találni a kérdések mellett már egy másik történet. De a lényeg, hogy látom jól szórakozol azzal, hogy hülyeségeket írsz be és még te szólod le a többieket.

    (#21) moonman: igen megengedi, hogy opengl drivert telepítesenek rá. Az oprendszerhez mellékelt driverekből pedig kihagynak mindenféle hardveres opengl támogatást. Gondolom nem a hardver gyártók miatt van ez, hisz gyári driverek csonkolt változatát mellékelik a win-hez.
    Egyébként ezen nem is kell meglepődnünk, az Ms érdeke, hogy a DX terjedjen,... miért is mellékelné a konkurencia támogatását alapértelmezettként. Sok user pedig csak felteszi a win-t és a beépített / netről win update-tel letöltődő driverekkel kezdi használni a rendszert, aztán ha még találkozik opengl programmal, akkor látja hogy ez nem megyen vala, s nem biztos hogy a driver telepítés lesz a következő lépése, hanem a program fikázása... nem csoda, ha inkább a beépítetten is teljes támogatást kapó grafikai alrendszert választják a fejlesztők

    (#61) fradi81: azért a vistára átállás kapcsán is voltak kedves hardvergyártók, akik a frissebb szériájukhoz sem adtak ki drivert, csak hogy egy újabbat rásózhassanak a kedves vevőkre (creative), a tv tunereknek is elég jó a támogatottsága... sok alapból megy... a legújabbakhoz kell kézzel piszkálni a rendszert (hozzáadni a drivert). Vista alatt is necces a tunerek támogatottsága. A leadtek tunerekről olvastam, hogy a legjobban támogatottak (driver és program készül vista alá) - hát elég bugos még az is, evr módot sem támogatja még ezért hiába van dxva-s kodek, nem használja a program vista alatt a hardveres gyorsítást. Mostanában jött ki újabb driver valamelyik más gyártó kártyájához is, amivel már kb kihasználják a lehetőségeket.

    (#111) moonman : akaratlanul is meg lehet fertőzni gépet. A vista ilyen szempontból nagy előrelépés volt az elkülönített böngészőjével. Találtam már korábban hardver gyártó oldalán is trükkös gif képet, egyetemi oldalakra is kúszott már fel féreg és számtech bolt oldalán is jelzett már a vírusírtó. Xp alatt jó eséllyel megfertőződnek. Ahogy máskor is emlegettem a környezetemben lévő xp-t használó nem informatikusok közt elég rendesen terjed pendriveon vírus... (pedig van akinek vírusírtója is van). Tudom régi rendszer, de még nagyon magas az elterjedtsége, ezért nem lehet kihagyni az összképből.

Új hozzászólás Aktív témák