Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silεncε

    őstag

    válasz szipipeti #8 üzenetére

    Az a baj, hogy a felhasználók nagy százalékának az is megoldhatatlan feladat, hogy amikor feldob egy dialógusablakot a gép, elolvassa és válasszon az OK és a Mégse gombok közül.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz szipipeti #8 üzenetére

    én pl. tökre jól megvagyok azokkal, akik azt mondják, hogy nem érdekli őket a gép, és ENNEK MEGFELELŐ oprendszert választanak. ha a tisztelt user elfogadja, hogy ő windowsos beállítottságú, és windowst rakat fel a helyi vérpistikével, az teljesen korrekt, semmi gond sincs vele.

    a gond azzal a kisebbséggel van, aki windows beállítottságú, de ezt valamiért nem méri fel és nem fogadja el, és ennek ellenére linuxot rakat fel.

    ez kb. pont olyan, mintha egy éttermen van egy 30 méteres cégtábla, hogy vega étterem, bemegy, és raplizik, hogy nincs szték csak szója. kaptál megfelelő tájékoztatást, hogy mi vár rád? kaptál. nem felel meg? nem. akkor mi a francnak jöttél be?

    próbáljatok meg rólam mintát venni, csak fordítva. rühellem a windowst? mint a ...rt. felraktam? NEM. használom? NEM. sőt, windowsos topicokba se járok be fikázni. tájékozódtam, nem felel meg, kerülöm. ennyi. kizárólag akkor szólom le a windowst, ha valaki a linux ellenes érveit akarja vele alátámasztani, mint ebben a posztban is.

    ha valakinek nem felel meg a linux, de mégis erőlteti, az nem a linux hibája.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • simonzé

    addikt

    válasz szipipeti #8 üzenetére

    Hello!
    Nekem is tetszik a Win vs Linux tapasztalatok szembeállítása, csakhogy nem teljesen igazak a leírtak. Nem értek a scriptekhez, nem programoztam soha, csak szeretek megismerkedni pl. a Win alternatíváival. De annyit még én is tudok, hogy ez a mondat nettó hülyeség: "1Windows, 1Android, 1IOS után van 1000Linux" Kezdjük ott, hogy nem 1 windows van, a többi meg mind Linux. Az Android is, meg az IOS is.

    A Windowsról: Számos SW nem megy pl. XP alatt (pl 8-10 éves játékok), de van olyan Logitech PC távvezérlőm, amit a Windows MediaCenter Editionhöz gyártottak. XP alatt megy, de Win7 alatt már nem. A gyártóval leleveleztem, hogy nincs is erre megoldás. Ehhez képest Linux alatt hibátlanul működik bármiféle telepítés nélkül. Ugyanígy az USB-s Wifi stickek. Windows alatt kell a driver (szedd már le a netről, miközben nincs net a gépeden!), de Linux alatt hot swappelni is lehet a Tendát D-linkre, azt meg noname-re, mind működik és csatlakozik a Wifi hálózathoz 5 másodperc után.

    A napokban egy Atomos PC-re akartam XP-t, vagy Win7-et rakni, de a drivereket egyik alatt sem tudtam működésre bírni. Feltettem egy Xubuntut, és lám, minden működik. A gép elég gyors (pedig egy 12 éves HDD-ről fut), és míg Windows alatt a 480p-s youtube videónál volt pár frame drop, Linuxon a 720p alatt sincs hiba. Pedig egy 10 éves intel VGA hajtja... Raktam rá Vibert is -ami a cikk szerint egy harakirivel ér fel- és 1 perc után már fotóztam a QR kódot, majd szinkronizált a rendszer, és ment a Viber. Kamerával, mikrofonnal, mindennel.

    Anyukám visszakövetelte a Linux Mintet az új gépére, mert ez a szar (Gyári, bloatware mentes Win10 Home) használhatatlan volt rajta. Semmi se úgy megy, tetülassú az egész, stb. Egy Core2Duo-s 2GB RAM+ Geforce GT710-es Dell gépet cseréltünk egy új i3 7020+4GB laptopra, és lassú volt neki az új gép. :) Persze nála egyszerű netezés, videózás, viberezés, facebookozás, youtubeozás, meg netböngészés a feladat. Arra a Linux bőven jó. Sőt már 2GB RAM mellett is gyors a gép, 4 GB-nál meg egyenesen lubickol.

    Szerintem nem a Linux-szal van a gond alapvetően. Persze a fragmentáltság nagy baj, de a legtöbb Linux az emberek 95%-ának minden igényét lefedné hókuszpókolás nelkül. Te az 5%-ba tartozó heavy user vagy, így neked bűvészkedned kell, és nem mindig sikerül. Ne feledd, hogy a Windows egy 30 000 Ft-os liszenszekből jól felhízlalt, sokezerfős vállalat terméke. A Linux disztrókat meg 1-15 fős csapatok csinálják hobbiból, profitcélok és költségvetés nélkül, és

    ingyen

    adják oda neked, meg mindenkinek. Ha így nézed, olyan mintha egy zsebpénzalapon, fából meg ragasztóból a garázsban készült autóval indulnának az F1-ben, és csak szar negyedik helyeket tudnának összehozni ezek a barmok.
    Ha így nézed, nem is olyan rossz a Linux.

    És végül itt egy másfél éves cikkem, amin látható a low end hardveren a Win vs Linux használata.

    I don't fit in. I fit out.

Új hozzászólás Aktív témák