Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz DS39 #31 üzenetére

    de ti, kívülállók, miért erőltetitek, hogy népszerű-e a linux vagy sem?
    kit izgat rajtatok kívül? alapvetően téves felfogás, hogy elkezdtek tanácsokat adni egy titeket nem érdeklő rendszerhez, hogy nőjön a népszerűsége? minek?

    jaja, milyen remek lenne, hogy egyik nagy adathörcsög után a másik nagy adathörcsög szemetével telerakott notebookokat vehetünk... haszontalan ötlet n+1.

    egyébként nem laptop. notebook.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • blade zte

    őstag

    válasz DS39 #31 üzenetére

    A Red Hat a Fedora közösségi alapú linux disztribúcióba invesztál, mivel a Red Hat Linuxot a Fedorából "fejlesztik ki". Ez egy kölcsönös kapcsolat, ami által lesz egy nagyon jó átlag felhasználású Linux disztró a piacon, miközben egy alternatív változatából profitálnak biznic körökben. És az ő szemszögükből sose voltak még jobban.

    A "Desktop Linux" népszerűsége nem kizárólag egyes disztróknak a ténykedésén múlik, hanem a szoftver "pool"-on, melyből minden disztró illetve érintett cég szerzi minden szoftverének a 99%-át. Minden nagyobb IT cég a földkerekén rakott már hozzá a Linux fejlesztéséhez valamilyen formában, értendő ezalatt nem csak a kernel.

    Az igazán népszerűvé váló céges disztrók amikre gondolsz, pl. Android és Chrome OS, általában szeretnek elhatárolódni a keményvonalas Desktop-os disztribúcióktól. Fundamentálisan átkoreografálják a rendszert annak érdekében hogy intuitív és az "övék" legyen, de ezáltal lehántanak majdnem mindent ami a "Linux világ" többi részéhez kapcsolja őket.

    [ Szerkesztve ]

    Oppo find 7 astro black

  • Eastman

    őstag

    válasz DS39 #31 üzenetére

    Itt a „bűtykölős” típus találkozik össze a hátradőlős, bekapcs-használ-kikapcs típussal.

    2006-7. táján kezdtem Ubuntut használni win helyett, előtte sok tanácsot kértem itt, Tőletek. Linux-sámán-indián kolléga a kérdéseim után a'szondta vegyek inkább Mac-et. :D Aztán Ubi lett. Jelenleg csak terminálból tudom kikapcsolni. Elmúlt a shutdown ikonja. :D

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák