Új hozzászólás Aktív témák

  • Sethdobaloah

    senior tag

    Ne bízzon a jogban, de maradjon tisztességes.

    Egyébként meg szerintem az utolsó példát leszámítva az összes a "kárt szenvedő" hülyesége volt.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Sethdobaloah #1 üzenetére

    Az autólopásnál miért voltak hülyék?

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • plömplöm

    őstag

    válasz Polllen #2 üzenetére

    1. tízezeregyszáznyolc forint?
    2. kibújt? volt mire hivatkoznia?
    3. C verzió: igen, ez ilyen. be kell perelni, én is bepereltem az enyémet. kétésfél évig pereskedtünk, a végén az én perköltségemet is ki kellett fizetnie emberünknek. az autó javítását én kifizettem, ezt utólag az ellenfél biztosítója kamatostul visszafizette nekem.
    5. be kell perelni őt is, ez ilyen.
    6. ezeket nem értem, én is vettem hitelre autót, de semmi ilyesmi nem volt.
    7. gratulálok...
    8. rendőrségben nem bízunk, ez alap. az értékeinket őrizzük, ez ilyen.

    All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

  • Dave™

    nagyúr

    Biztosan van sokos jogos felvetés, de persze érdemes lenne a részleteket is megnézni, mert nekem gyanús az a sok egyoldalú szerződésmódosítás a bank/biztosító részéről. Lehet apró betűs részben volt a kiskapu, de csak úgy nem lehet egyoldalúan szerződést módosítani, de ha mégis, az ügyfél elállhat tőle. A Kairos viszont rossz példa, az még józan paraszti ésszel is necces kell, hogy legyen kis fejszámolás után, IT szakember pedig maximum jót nevet a működési elven meg az üzleti modellen, szóval azt ki lehetne húzni, semmivel sem különb mint akármelyik másik primitív piramisjáték - a hiszékeny, tudatlan emberekre hajtanak, akik még nem tanulták meg, hogy az MLM-mel nem ők fognak meggazdagodni (ennek ellenére újra és újra megpróbálják).

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz Polllen #2 üzenetére

    Nem nagyon van olyan, hogy a biztosító kibújik. Olyan van, hogy nem volt a lopásra casco.
    Ha volt, és mégse fizetett a biztosító, akkor meg azért.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #4 üzenetére

    Mondjuk a 5. pont érthetetlen.

    Az "x" éves futamidőre felvett hitel, "x" évig tartó törlesztést jelent.

    Kettő kivétel van. Ha a hitelt igénylő gyorsabban fizet. (A szerződéstől függően, a bank kérhet pénzt a gyorsabb illetve egyösszegű visszafizetésért.) A hitel feltételeit, közös megállapodással módosították a szerződő felek.
    Ha a futamidő végére maradt még fizetni való, akkor valaminek történni kellett a törlesztési idő alatt.
    Esetleg mese, habbal a történet.

    Az első pont sajnos érthető.
    Gondolom nem forint alapú a hitel, ráadásul magas kamattal terhet. Az euró bevezetése némileg könnyítene a helyzeten. Kevésbé érintett az árfolyam ingadozásban. (Romlásában.)

    Egyet azért érdemes megérteni. Az elszenvedett sérelem vagy kár, nem szolgál alapul, mások megkárosítására. El kellene felejteni azt a mentalitást, hogyha az én tehenem megdöglött, dögöljöm meg a szomszédoké is.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Sethdobaloah #1 üzenetére

    "Ne bízzon a jogban, de maradjon tisztességes."

    Ez a két felszólító módú gondolatmenet egymásnak szöges ellentéte.

    Nem filozofálok,
    de ha nincs jog, akkor miért pont ÉN maradjak tisztességes, visszafelé értelmezve,
    ha én tisztességes maradok, egy fabatkát sem ér mert ugyan minek, kinek (hacsak nem magamnak) egy 'jogállamban', ahol pont abban nem bízom, ami állítólag kiemelt minket az állatok közül.
    Ha meg ez nem így van, akkor az erősebb kutya baszik elve érvényesül, a jog elve pedig hangzatos prédikálássá minősül vissza.

  • danih

    addikt

    ...miután 7 hónap után se kapott lóvét, hitelt vett fel, dolgozott tovább (merugye őt megkötbérezik, gatyájából kiperelik, ha nem teljesíti a szerződést)...
    Milyen szerződés az ahol nincs kikötve a kifizetések ütemezése, de azért kötbér van benne? És alá lett írva?

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor77

    titán

    Kihagytad a magánnyugdíj ellopását, ami a legnagyobb.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz tordaitibi #8 üzenetére

    Nagyon egyszerű. Nem az a tisztességes ember, akit soha sem ítéltek el. Ez nem egy külső, hanem egy belső erő eredménye. Így nem változtat rajta semmit sem a jogrend állapota, vagy a környezet viselkedése.
    Aki csak külső erők miatt viselkedik emberi módon, az csak a félelemtől teszi...
    Így nem érzem ellentétnek, sőt.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • RexMaximus

    aktív tag

    Allatalaban a fentiekre irom, ezekre mondjak azt, hogy jogszolgaltatas van, nem igazsagszolgaltatas.

    Egyes eseteknel ugy gondolom, hogy megfelelo felkeszultseggel rendelkezo szakember (ugyved) azert segithetett volna az ugyon.

    Viszont ennek ellenere bizony megesik, hogy bukta van es nem tudsz vele mit kezdeni. Epitoiparban ezeregy ilyen sztori volt.

    Ha kart okoznak neked vagy meglopnak ritka, hogy jol jossz ki belole. Legtobbszor pont az elkoveto szemelye miatt. Pl. tolvajok es zsigulis arc.

    Ezekben az esetekben nem tudsz mast csinalni, tovabb kell menni.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Sethdobaloah #11 üzenetére

    Nagyon jo, pont ilyen gondolatmenetek, eszmecserek voltak a fejembe amikor megirtam ezt az eletem elso blogbejegyzeset.

    A belso erok, igen ez jo pelda. A veleszuletett hajlam, vagy ertekrend vagy minek nevezzem.
    De ez az idok mulasaval, a korulmenyek, az eletben latottak tapasztaltak alapjan ha nem is gyokeresen, de valtozik.
    Talan hulye peldaval probalnam illusztralni, remelem atmegy amire ki akarok lyukadni.

    Mondjuk Pista, a fiatal tetteros palyakezdo, tele eros moralis toltessel, ugymind munkaert rendes fizetest, becsuletesen elni, stb. Epitoiparban kezd mint a hierarchia also tagja. Nehany het utan latja hogy korulotte mindenki csoreszol. A hozza hasonloak aprosagokat, a kozepvezetok mar komoly dolgokat, a felsovezetes komoly penzeket tesz el a fizetese mellett. Az evek multaval radobben hogy gyakorlatilag mindenki igy tesz, a rangletra minden fokan allok, a miniszterelnokkel bezarva a sort korrupt es tolvaj. Ekozbe belefut nehany az altalam leirt esetbe. Szerinted meddig fogja magat tartani az erkolcsi normakhoz, mikor sullyed bele a tomegekbe?

  • nemlehet

    őstag

    válasz danih #9 üzenetére

    Az állam a legnagyobb tartozó.
    Pl a mi cégünk nem is dolgozik már állami cégnek/szervezetnek, mert úgy indul, hogy 15 nap helyett 90 napos fizetési határidővel szerződnek. Aztán nem fizetnek. Akkor ugye eltelik x idő amíg mennek a felszólítások stb. Természetesen tojnak rá. Átadjuk (adnánk) a követeléskezelőnek, aki közli, hogy ez neki nem éri meg, mert mire átfutna a dolog rég megszűnik/beolvasztják/átnevezik/megszűntetik a szervezetet aki szerződött, természetesen jogutód nincs, vagy valami olyan fantomszerv amin semmit nem lehet behajtani.

    Ha kicsit utánaolvasol, hogy miért vannak hatalmas körbetartozások az egészségügyben akkor láthatod, hogy ott is tulajdonképpen az állam (és szervezetinek) nemfizetése a fő ok.

    Amúgy a biztosító nem fizet az számomra is érdekes. Nagyon szeretik a felügyelőszervek büntetni őket ezért nagyon ügyelnek arra, hogy betű szerint be legyen tartva minden. Inkább az lehet a probléma, hogy nem lett elolvasva a szerződés, hanem halgattak az üzletkötőre. Jellemző szokott lenni , hogy az ügynök azt mondja "Teljes betörés biztosítás van benne". Ha elolvasod akkor meg úgy van, hogy kp 20k forintig, széf esetén 100k-ig, ékszerrre külön kell kötni, x forint feletti elektromos berendezéseknek meg csak a maradványértékét fizetik. Aztán koppanak az emberek és jön a biztosító átvert mantra...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Eastman

    őstag

    Szomorú esetek, látom bennük a tragédiát. Kb. 7 éves korom óta foglalkoztatnak, gondolkodóba ejtenek az emberi sorsok, újra visszatérő sorskérdések. Tíz év terápiás munkám alatt többször is nagyon mélyre mentünk egyes problémák kifejtése során, ezért bátorkodom most hozzászólni.

    Sajnálom, de a két dolog ami eszembe jutott a példáidból;
    1. a mohóság. Bocs.
    2. a legtöbbjük sorsa már ott megpecsételődött, amikor valami butaságot aláírtak. Onnan már nincs, esetleg ritkán van visszaút.

    Tudomásul kell venni, hogy van olyan aki szegénynek született és bárhogyan is keveri a paklit, anyagilag* szegényen fog búcsúzni az élettől. Mitöbb, az utódai is szegények (és/vagy kielégedetlenül boldogtalanok) maradnak. Csakhogy az irreális igényeik és vágyaik, illetve a milliáros marketingipar csúnyán átbssza őket; hamis megoldásokat, hamis boldogságképet vetít eléjük, amit ők a precíz számítások szerint be is szpnak. Mit lehet ez ellen tenni? Kb. annyit, mint amikor a kikötő bejáratánál, egy kajakban ülve elbsz egy tartályhajó. Semmit.

    Szorongatni közben az evezőt.

    *Opcionálisan lehet azért lelkileg és szellemileg fejlődni. De ebben a lopikázás némiképp' nehezít.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • arty

    veterán

    2-3 példát kivéve (ahol nyilvánvalóan bűncselekmény áldozata a főszereplő) ezek eléggé kérdéses ügyek: valószínűnek tartom, hogy egyoltalúan, torzítva adta át neked a történetét a delikvens... így viszont sok értelme nincs ezeket továbbadni.

    Nem állítom, hogy nincsenek problémák (hajaj), de NAGYON SOKSZOR a "károsult" tehet a káráról.
    A 7.) példa tipikusan MIND ilyen. Persze az állam felelőssége is megkérdőjelezhető, hogy miért nem állította le ezeket időben.

    ---

    (#10) Viktor77: a mai napig lehetnél manyup tag. oké, nem volt tisztességes az eljárás, de aki kitartott, az a mai napig birtokosa lehet a korábbi (akár) 12 év megtakarításainak + kamatok.

    ráadásul sokan az azonnali extrahozamért adták el a "lelküket", jól jött az a 10-100-250ezer. aztán majd lesz sírás és születik egy logout bejegyzés, hogy mindenki hibás, csak ő nem és kirabolták és ... :)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #16 üzenetére

    Idéznék Tőled:
    Sajnálom, de a két dolog ami eszembe jutott a példáidból;
    1. a mohóság. Bocs.
    2. a legtöbbjük sorsa már ott megpecsételődött, amikor valami butaságot aláírtak.

    Nem is annyira mohóság, én inkább úgy fogalmaznék, naivság, nem tudás, és az ezt kihasználók.
    Saját magamat hoznám fel példának. Eddigi életemben kétszer vittek be az erdőbe, és úgy érzem, semmi mohóság, és talán még butaság sem volt benne.
    Az első az akkor történt, amikor a piramisjáték mint fogalom még nem volt ismert szinte kis hazánkban.
    Az Il Ferro, az autómatrica. Egyszerű korrekt emberek, még nem ismervén a trükköket, hogy gondolták volna hogy átb...szás lesz a vége?
    És nem is tűnt elsőre lehúzásnak. Konkrétan (aki nem ismeri a sztorit), végy hitelre (természetesen bizonyos önrésszel, tehát itt se lógott ki a lóláb, hogy az egészet ingyen kapod, szállj be te is valamivel) gépkocsit, és a gépkocsi mint reklámhordozó lesz, ennek fejében a cég vállalja a havi törlesztőrészletet bizonyos összegig.
    Az is (akkoriban még) elfogadható volt, hogy mivel ebben az üzletben ezzel valamennyire társ leszel, fizess be egy egyszeri beugró összeget. Mohóságot sehol nem látok, korrekt szerződésnek tűnik.
    Mondom, mindez a piramisjátékok hajnalán.

    A másik amit írtál, a valaminek a buta aláírása.
    Ebbe is beleestem, szintén a devizahitelek folyósításának elején, japán yenes hitelt vettem fel (kényszerültem felvenni, magán okok miatt, nem elkártyáztam, nem elittam, hanem egy váláson voltam túl, és mindkét fiam nálam maradt, kellett valahol lakni). Akkoriban jöttek be a devizahitelek, az egyik kolléganőm lánya egy nagy otp fiók devizás vezetője volt. Tőle kértem tanácsot, bátran ajánlotta mint a legjobb akkori kondíciójú hitelt. Hidd el ha a leghalványabb gyanúja is lett volna, nem ajánlja, a családdal mai napig baráti viszonyban vagyunk, miért vert volna át? Csak ő se látott a jövőbe.
    És beleestem pár év múlva az ismert történetbe, gyakorlatilag már házam sem lenne, ha Édesanyám nem adja el a lakását, nem költözik hozzánk a kisszobába, és így tudtam végtörleszteni, természetesen kb. 2x árat, mint amit anno felvettem.
    Mivel valószínűleg sem én, sem a devizások 99%-a nem bankszakember, és nem passzióból, hobbyból élt a hitelfelvétellel, itt sem látok butaságot.

    Írtad a marketingipart. Telitalálat.
    Pl. Vegyél fel hitelt a karácsonyi ajándékokra, és ráérsz elkezdeni törleszteni a nyuszival!! Azaz húsvétkor. Brilliáns, akkor a húsvétra felvett hitelt hozzácsapják a karácsonyihoz, elmagyarázzák hogy te így sokkal jobban jársz, sőt az xyz banknál hitelkiváltással is mégjobban jársz stb. Ezt halandó ember el is hiszi, miért ne hinné, és máris 10-20 évre adós. És ezek a reklámok az állam engedélyével mennek nap mint nap.

    arty nagyon jól megfogta a lényeget, az állam felelőssége óriási. És most ezzel abszolút nem arra célzok, hogy az állam tartson engem el, stb, hanem a nyüves politikai marketing-ellenmarketing csak kis részéből ilyen tárgyú reklámfilmeket, hülyéknek oktatófilmeket kéne csinálni. Én is szégyen nélkül megnézném, és esetleg okulnék egy hibás döntés előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • Eastman

    őstag

    válasz tordaitibi #18 üzenetére

    Ne haragudj meg az őszinteségemért, de az iménti soraid alapján Te harmadszorra is átverhető vagy. Nem látom ennek az ellenszerét, így nem is okoskodok itt semmilyen "tanáccsal". Mindig voltak, vannak és lesznek kifosztók és kifosztottak. Van ahol ezt a pénz mozgásának, áramlásának nevezik. Van akitől "eláramlik" a pénz, és van akihez "odaáramlik". Ez utóbbiak erkölcsösségétől, moralitásától függ az előbbiek anyagi helyzete (nagy szavakkal; sorsa, élete). Illetve a jogalkotótól a játékmező mérete. Te leginkább az aláírásoddal tudsz (be)lépni, vagy éppen, nem lépni a számodra kevésbé ismert terepre.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #18 üzenetére

    "...a lényeget, az állam felelőssége óriási..."

    Igen de a fogyasztó (én és te) felelőssége még nagyobb. Meg kellene érteni, olyan ajánlat, ami látszólag előnyös számodra, de valójában hátrányos, nem feltétlenül törvénysértő.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #19 üzenetére

    Dehogy haragszom meg, mert teljesen igazad van.
    Több ismerősöm szerint nem naiv, hanem egyenesen hülye vagyok, és ezt nem a szellemi szintemre értették, hanem még mindig bízok emberekben, szituációkban, valószínűleg ezért mert azt hiszem hogy mindenki olyan típus mint én.
    Ezt már nem fogom kinőni asszem.
    Az elmondott két történetnél sokkal többször estem pofára kisebb-nagyobb mértékbe, de még mindig hiszem hogy változni fognak az emberek.
    Annak ellenére mondom ezeket, hogy a 'lopok egy kicsit' elvet is magamévá teszem, de ez inkább olyan tehetetlen revans féle, a psziché válasza a csalódásokra és átverésekre.

    A jogról ne beszéljünk, bár nem volt vele komolyabb dolgom életem során, szerintem mit sem ér, két mértékkel mér, és így sokszor hiteltelenné válik. Pláne az átlagember szemszögéből nézve.

    A leírásaim alapján én is két mértékkel mérek, és a témaindító bejegyzésben ezt próbáltam valahogy átvinni, lehet nem jó a fogalmazáskészségem.
    Miért várná el bárki tőlem, tőled, akik aránylag kis fogaskerekek vagyunk hogy mindenben jogkövetően járjunk el, még akkor is, ha mások kimutatható hibája miatt szívunk? És ezek a mások nem szívnak,sőt boldogulnak rajtam, rajtad, mert olyan miliőbe vannak ahol más a jog mértéke.
    És hidd el, nem fogok soha embert ölni, de bizony felebarátom feleségét már sokszor kívántam (igaz ő is engem), és a ne lopj elv a fenntiek miatt inog nagyon nálam.
    Én 100%-ra állítom, hibátlan, makulátlan ember nincs a világon. Lehetetlen 50-70 évet élni egy foltocska nélkül, és ebbe a dalai láma, a pápa és mindenki érintett.
    Csak ugyanúgy mint az alkoholfogyasztásba, a zabálásba, az élet minden területén meghúzna mindenki egy határt, akkor a helyére billenne minden. Csak sokan, nagyon sokan feltolták a lécet az egekbe. Következmény nélkül, és innetől lásd fenntebb.

Új hozzászólás Aktív témák