Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    Végigolvastam az írást, topicot, és úgy gondoltam, ideje kicsit alaposabban nekilátni a kivesézésnek. Lesz pár gondolat, amit előttem már felvetettek.

    Az írás az én személyes véleményem mutatja meg, ezért semmiféle felelősséget nem vállalok érte!
    Ha nem vállalsz érte felelőséget, miért publikálod úgy, hogy mindenki lássa? Ez a mondat, illetve az egész bekezdés már előrevetíti azt, hogy tudod, olyat fogsz mondani, ami nem tetszik a többieknek, de nem akarod, hogy rádförmedjenek. Ez így nem működik. Ha szembeköpsz egy zsiráfot, az is kirúgja alólad a létrát, hiába mondod, hogy csak viccelsz.

    Térjünk rá a tárgyi tévedéseidre!

    Rivális oldalak bérfórumozókat használnak fel a reklámozásra feltételezhetőleg, és többen is az internet arctalanságát kihasználva alpári stílusba, egyértelműen kötözködő mondatokat alkotnak, így a színvonal és a hangulat rohamosan romlik.

    A bérfórumozók elmélete azért érdekes, mert ugyan elképzelhető volna hatalmas versenyben, hogy egy oldal ilyen módszerekhez folyamodik, de ez ahhoz, hogy hatékony legyen, akkora anyagi ráfordítást igényelne, ami ilyen szinten nem éri meg. Azon felül a bérfórumozók ahhoz kevesen volnának, hogy bármilyen irányba befolyásolni tudják a színvonalat, amikor naponta hozzászólások ezreivel gyarapodik a fórum. Akkor már jobban megérné, ha feltörnék az oldalat havi rendszerességgel, egy-két órás kieséseket okozva. Azt több ember látná, feltűnőbb lenne, és nem tudnának elmenni mellette a fórumozók.

    Aki a prohardver.hu oldalra beregisztrál, arról rengeteg információt fog tudni az összes többi oldalra tévedt jött-ment. Példul minden egyes általa az oldalra leírt betűt, személyes adatok egy részét.

    A fórumnak az a lényege, hogy lehetőleg a moderáltakon kívül minden hozzászólást megőriz, és azt bárki számára elérhetővé teszi. Ez nem hiba, hanem a fórum jellegéből adódóan történő szolgáltatás. A nagyon személyes adatokat (telefonszám, mailcím, lakcím, stb) pedig az ember normál hozzászólásban nem is adhatja meg, mert moderálják. Adatlapon meg lehet adni ezek közül néhányat, de nem kötelező (mailcímet kivéve, de azt meg lehet könnyen létrehozni erre a célra).

    Az oldal vezetői minden adatunkhoz hozzáférnek, bizonyos esetekben a lakcímünkhöz is. IP cím alapján a host bizonyos esetben nevet tartalmaz ami alapján beazonosíthaó a lakhely és sok személyes adat. Ők többet tudnak rólunk mint hinnénk.

    És ez bizony így van az összes másik weboldal esetében is. Ebben sem jobb vagy rosszabb a PH! lapcsalád. Viszont érdemes azt is szem előtt tartani, hogy az üzemeltetők mindezen információkat nem fogják felhasználni, hiszen ha egy ilyen dolog napvilágra kerülne (és ha csinálnák, ki is derülne, mert az ilyen titkok előbb-utóbb mindig kiszivárognak), az bizony durván lerombolná az eddig felépített munkájuknak egy jelentős részét.

    Egyre több csaló jelenik meg itt is, ugyanis az oldal alkalmazottjai nem veszik a fáradtságot hogy legalább minden IP címet leellenőrizzenek hogy mégis kinek van 4-5 regisztrált neve.

    A varázsszavak a dinamikus IP, illetve a proxy.. Ezek miatt igencsak nehéz az ilyen embereket IP alapján szűrni. Ha tudod, hogy mik ezek, ezt magadtól is beláthatod.

    A megoldás egyértelműen az, hogy minden egyes hozzászólsát le kell ellenőriznie a moderátoroknak mielött kikerül. Ez nem nagy dolog, ugyanis elég ha 10-20 ember
    készenlétben van napi 24órában, ami egy ilyen költségvetésű oldalon nem sok. Perzse az ezernyi más problémát meg sem említve.

    A megoldás nem ez. Bár a moderátorok önkéntesek, és nem pénzért dolgoznak az oldalon (hiába sugalltad azt, hogy így gondolod), így költségvetés szempontjából nem lenne megterhelő, sokkal több moderátor kéne ilyesmihez, mint amennyi most van, ráadásul úgy, hogy csak ezzel foglalkoznának a nap 24 órájában. Mint korábban említettem, naponta hozzászólások ezrei születnek. Ezt végignyálazni, (esetenként szakmai tudást igényelve) ítéletet nyilvánítani fölötte embertelen kemény meló lenne, pláne önkéntesen.
    A megoldás a közösség önépítő, önellenőrző, önfenntartó jellegében rejlik. Az oldal üzemeltetői, illetve az alapelvek csupán irányvonalat adnak ezeknek a folyamatoknak, az igazi munkát mégsem ők végzik.

    Jöjjenek az ellentmondások:

    Igen, bomba üzlet az oldal vezetőinek, ők jól megélnek. Rengeteg reklámbanner van elhelyezve, így aki a weboldalhálózatot megtekinti, máris tett egy kis pénzt a zsebükbe. Persze ez máshol is így van.

    Bár vannak olyanok, akiknek anyagilag egész kellemesen hoz kiegészítő fizetésként az oldal úgy, hogy naponta csak egy-két órát kell foglalkozni vele, ha csak ebből élnének, nem volna az igazi. Azért tegyük fel, relatíve jól hoz az oldal. Akkor viszont miért is szűnne meg, ha az üzemeltetőknek megéri fenntartani? Az irigység nem ekkora úr... :U

    A nagytestvér figyel!
    kontra
    Komoly változásokról van szó. Alapjában kell elfojtani minden kirívó viselkedést. A megoldás egyértelműen az, hogy minden egyes hozzászólsát le kell ellenőriznie a moderátoroknak mielött kikerül.

    Bár ellenzed, hogy sok információt megtudhatnak az üzemeltetők rólunk, egyszeri felhasználókról, azt forszírozod, hogy odafent mégis teljes mértékben nyomonkövessék az emberek itteni tevékenységét, így egyfajta totáli kontrollt kialakítva, aminek révén ha akarnák, még többet megtudhatnának a felhasználókról, mint most egy alapos utánajárással.

    Egyéb:

    A fórumon sokan létrehoznak valami érdekes dolgot, és aztán jönnek a "nagyok", tizenéves kölykök akik -valljuk be- nevetségessé teszik magukat, ugyanis mindenről ami működik elmagyarázzák hogy miért nem működhetne és életveszélyes.

    Aztán jönnek azok, akik elmondják, hogy "hülye vagy, édes fiam, bár minden életveszélyes lehet, attól még nem kell túlzásokba esni". Súlyosabb esetben jönnek a nagybetűsök, és ők rendezik le az ügyet.

    Mint az immár egyértelmű, nem használtad eleget a fórumot ahhoz, hogy lásd, mi hogyan működik, mi miért van, de még utána sem jártál. Emellett még inkonzisztens is vagy néhol, ami összeesküvés-elméleteknél és apokalipszis-látomásoknal szintén nem az igazi. Így visszanézve az írásodnak több, mint felében találtam olyan pontot, amibe nem egyszerűen belekötni lehet, hanem észérvekkel, tényekkel megcáfolhatók. Ez így messze nem az igazi.

    Más: Figyelj a helyesírásra, ha már címlap!

    [ Szerkesztve ]

  • 7

    addikt

    válasz rup1u5 #52 üzenetére

    Természetesen ez így van. Csak tudod az a baj, hogy kevesen vannak most a bérfórumozó részlegen (jelenleg nulla fő a csoport létszáma, de már gondolkoznak a duplázáson), es igy a többi oldal színvonalát nem tudjuk olyan jelentősen csökkenteni, mint ahogy kéne. Természetesen ettől függetlenül ez titok, szóval te erről nem tudsz :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • 7

    addikt

    válasz ollie #61 üzenetére

    Szerinted az oldal melyik fejesétől kéne megszereznünk mars83 kolléga lakcimét? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • 7

    addikt

    válasz Gambit #99 üzenetére

    Bizony, engem is úgy megpakolt a múltkor hátulról, hogy majd beleszakadtam, olyan nehéz volt a puttonya. Pedig mondtam én, hogy nem vagyok málhásló, de hiába, már a füle is régi, ócska, nem nagyon működik. :D

    [ Szerkesztve ]

  • 7

    addikt

    válasz Tim82 #120 üzenetére

    Ne aggódj, ezerszeresére emelik hamarosan a bérfórumozás díjait ;]

Új hozzászólás Aktív témák