Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Ideje volt már. Nem igaz, hogy nem vehetem meg a laptopomat úgy, ahogy azt egy asztali PC-nél, hogy én döntöm el a specifikációk alapján milyen hardver legyen benne és ezért ne kelljen jóval többet kifizetnem, mint amúgy és főleg ne az alapján kelljen választani, hogy az adott gép elérhető-e Linux-szal, vagy csak Windowsos változat van, rosszabb esetben olyan Windows-os változat, amire egy rakás nekem nem kellő hulladék szoftvert kapok előretelepítve, mint Symantec, meg ilyesmi.

    Elhiszem, hogy az emberek többsége nem tud Windowst telepíteni (változtatnék ezen a gyakorlaton is, tudjon!, ahogy kereket cserélni is tudjon, ha autót vezet), ez még nem informatikusi szint, főleg manapság nem, mikor az is csak next-next-finish.

    Bár ez a gyártóknak biztos nagyon jó, akárcsak az MS-nek, akire ezen a téren is ráférne egy jó nagy bünti, amiért visszaél az erőfölényével.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #52 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy cseréljen alaplapot, vagy telepítsen parancssorból egy Gentoo-t, de ne mondd már, hogy egy XP-nek/Vistának/Windows 7-nek olyan bonyolult lenne a telepítője.

    Ha már az alapműveltségnél járunk, szerintem több szüksége lenne egy "átlagembernek" mondjuk arra, hogy tudjon Windowst telepíteni, vagy programtelepítésnél kivegye a checkboxban a nem kívánt összetevőket mint MS Office, amit lehet, hogy életében sem (vagy csak nagyon érintőlegesen) fog használni, ha nem IT szegmensben, vagy titkárnőnek helyezkedik el.

Új hozzászólás Aktív témák