Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Ha én virtualizációs megoldásokat akarok eladni, én is azt fogom feltételezni a stomachSQL alapján, hogy 10% alatti a szerverek kihasználtsága.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #4 üzenetére

    Például:
    - rendes virtualizációs szoftveren nem elvárás, hogy a virtualizált gépeken ugyanaz az os fusson, magyarul ha egyik alkalmazás nt4-et kíván, a másik meg linuxot, akkor is lehet virtualizálni. Ez igaz lehet azonos oprendszer de eltérő patch vagy service pack igényre is.
    - mert előfordulhat, hogy nem akarod összezárni biztonsági okokból egy homokozóba az összes rendszer és alkalmazásgazdát
    - vagy a rendszereket félted összezárni, rossz emberekre felkészülve.
    - mert előfordulhat, hogy pontosan akarod szabályozni az erőforrások megosztását a virtualizált rendszerek között, esetleg dinamikusan (a jelenlegi oprendszereken nem magától értetődő, hogy azt mondd: egyik alkalmazásnak jut 2 procimag hozzá 2g ram, másiknak 4 mag, hozzá 8g ram.
    - lehet még olyan is, hogy egyszerűen muzeálissá válik az alkalmazás alatt az oprendszer, nem tudsz hw-t upgradelni, mert már nincs hozzá driver. Ilyenkor virtualizálod, a virtuális gépnek mindig ugyanaz a drivere, a gazda oprendszer meg haladhat az idővel.

    A virtualizáció egyébként úgy szokott indulni, hogy szépen, "organikusan" fejlődnek a szerverek, magyarul nőnek, mint erdőben a gomba eső után és kialakul a szokásos kupleráj. Ilyenkor szokták sorban virtualizálni a szervereket, ami nem csak virtualizálás, sőt, elsősorban nem virtualizálás, hanem rendcsinálás, leltár, stb.

    Dolgoztam olyan rendszerrel, hogy volt 16 proci egy gépben meg 64G ram, ez szét volt particionálva (ami nem virtualizálás, de jelen kérdéskörben vizsgálva majdnem) 6-7 felé. Minden darabjában futott egy sap. A könyvelési sap hóközben kapott 2 procit, hóvégi záráskor toltak alá további 4-et. Amikor megvolt a zárás, tolták át a procikat a bérszámfejtés alá. A többi sap meg hónap közben ment rendesebben. Azt egy vason nem tudod megcsinálni, hogyha megtolják az egyik feladattal a fasat, a másik alól ne vegye el a procit pl.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák