Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cold3

    tag

    válasz MageRG #21 üzenetére

    Értem a fogalmát és ha szigorúan a fogalomról beszélünk, akkor persze igazad(tok) van.
    Valamint valóban nem köteles elfogadni senki a tehénszart vagy a cryptot (ami picit univerzálisabb, mint a tehénszar).
    Viszont volt olyan időszak és nem kizárt, hogy lesz is, hogy a forintot bár köteles elfogadni (,mert az a fizetőeszköz), mégsem fogja megtenni a szóban forgó zöldséges. Jelenleg is létezik nem egy ilyen ország, ahol a fizetőeszközzel nem tudsz fizetni, hanem helyette dollár, arany, kriptó vagy bármi más ami pont nem a fizetőeszközük.
    Ezen felül meglepően nagy a bartel forgalom az országban. Az, hogy éppenséggel mi nem abba a társadalmi csoportba tartozunk, aki ezzel él...
    Harmadrész meg azért csak a kriptóról beszélünk, amivel bizony áttételesen, de tudsz fizetni, ilyen formán meg mégiscsak fizetőeszköz, hisz a zöldséges csak azt látja, hogy forintot kapott. Én meg azt látom, hogy kriptót adtam.
    A felvetés pedig az volt, hogy ezzel legitimálja-e a német állam a kriptót, mint fizetőeszköz. Mondjuk szerintem nincs szüksége a legitimálásra sem. :)

Új hozzászólás Aktív témák