Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz floatr #32 üzenetére

    sajnos nem találsz olyan könnyen linuxos szakembert, aki tudja papírral igazolni, hogy ért hozzá... hiába, kell a papír. másrészt hiába ért valaki a linuxhoz, ha a tudást nem tudja átadni, vagy a majdnem jó tudásában épp ott vannak lyukak, ahol a rendszerben probléma merül fel.

    12-13 év linuxozás során én is felszedtem némi tudást, de nem merném elvállalni egy kisebb hálózat karbantartását se, nem is beszélve a problémaelhárításról. lehet, hogy ha célirányosan tanulnék, akkor pár hónp múlva (folyamatos tanulás mellett) már el merném vállalni, de bizony tanulni kell, nem elég az autodidakta képzés. ott csak azt tanulja meg az ember,ami érdekli, esetleg ami nagon szükséges hozzá, de a mélyebb dolgokat inkább hanyagolja.

    hogy a felhasználók vitték magukkal a win tudást... lehet, hogy urban legend, de valamikor valaki azt mondta: h lopnak, legalább tőlünk lopjanak. meg is lett az eredménye: az átlagember a winhez ért, mástól meg idegenkedik. holott dehogy ért hozzá: az alapdolgokat tudja használni rajta. az ismeretlen rendszert meg tapasztalat nélkül, mindenféle negatív pletykákra támaszkodva szidja.

    én itthon linuxot, a melóhelyen wint használok. egyiket se szidom, egyiket se magasztalom. mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai. a benti winek nethasználat mellett se omlanak össze félévenként, sőt, érdemi lassulást se vettem észre rajtuk. és a linuxom is volt már, hogy (driverhiba miatt) lefagyott, vagy újraindult. ha választanom kellene, akkor én, személy szerint a linuxot választanám, mert azzal még mindig könnyebben tudtam boldogulni, mint néha a winnel. de ha egy winhez is nagyon értő embert kérdeznénk meg, akkor ő lehet, hogy a win mellett állna ki. és mindkettőnknek igaza lenne.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #32 üzenetére

    kicsit leegyszerűsíted a dolgot és szimplán figyelmen kívül hagyod a körülményeket.
    2k7-re váltás felhasználói szempontból sokkal motiváltabb lehet, mert ott a jövőkép, h jobb lesz használni (hamár mindenki ezt hajtogatja). ellenben ooo esetén csak az a napi rutinban megfoghatatlan dolog van, h olcsóbb volt beszerezni.
    azért azt senki sem vitatja, h a két alkalmazás nincs egy szinten. az ooo mellett az egyetlen érv, h az is bőven elég.

    a probléma ezekkel a becslésekkel, h hajlamosak a legrosszabb helyzetet alapul venni.
    pl a ms teljes fejlesztői platformját bolti áron megven egy 40 fős cégnek 50+ millába kerülhet. de ha kicsit körbenézel, a negyedéért is beszerezheted és még folyamatos frissítést is kapsz ingyen.
    egy kissebb és/vagy kezdő cég fejlesztője akár 3 évre is megkaphatja ingyen a teljes platformot, amit szabadon felhasználhat (korlátlan testing licenszel) és ha ügyesek a partnerprogramokon keresztül gyüjtött pontokból a végtelenségig meghosszabíthatják ezt a licenszet.
    mindezt úgy, h ms a sima support mellet akár ingyenes továbbképző oktatásokat is tart személyreszabva és még az egész rendszert is összeállítja, csak használni kell.

    tehát nem csak a szoftvereket adja, hanem beüzemeli az egész rendszert, kiképzi az embereket (alapjáraton 1-1 ilyen továbbkéző oktatás 140+ eHUF / fő.) és mindezt ingyen, csak azért, h az ő rendszerüket használd.

Új hozzászólás Aktív témák