Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz br.rak #32 üzenetére

    "ha valakinek ellopják a saját adatait az téged nem érint hátrányosan"

    Szerintem ez az IT biztonsághoz laikusok legeslegnagyobb téveszméje. Hány ismerősöd tárol rólad személyes adatokat? Olyanokra gondolok, mint telefonszám, email címek, lakcím, munkahelyed, munkahelyi elérhetőségek. És ezeket hányan tárolják okostelefonban? És ezeket hányan kapcsolják össze különféle közösségi szolgáltatásokkal? Olyanokkal, mint a Facebook vagy a Google+, Gmail.

    Én már fel vagyok regisztrálva a Badoo meg Twoo meg egyéb ilyen szar közösségi oldalakra, mert néhány buta ismerősöm a teljes címtárat felszinkronizálta oda, hogy meghívókat küldözgessen. Ezekről a helyekről már kaptam olyan levelet (mely a teljes polgári nevemen szólított meg és egy fotó is volt fent rólam), hogy kész van a profilom, csak lépjek be aktiválni.

    De említhetném a gyökér ismerőseimet, akikkel nem lehet úgy elmenni kocsmázni, hogy ne csekkoljanak be minden utcasarkon és persze engem is tagelnek rajta, had lássa mindenki, hogy én is hol járok. De volt olyan barátom akiről nem is tudtam, hogy a saját lakásomban minden alkalommal becsekkolt Foursquare-en amikor átjött egy sörre, csak egy másik ismerősöm hívta fel rá a figyelmem, hogy fent van a lakásom a rendszerben... míg le nem basztam a haveromat összesen 12 alkalommal csekkolt be nálunk.

    És akkor ezzel csak a felszínt kapargattuk, még vannak ennél sokkal súlyosabb dolgok amikkel mások sodorják veszélybe a Te érzékeny személyes adataidat. Akár azzal, hogy önként, akár azzal, hogy lopás útján szolgáltatják ki.

Új hozzászólás Aktív témák