Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Bizony. A számítógépekkel szembeni általános ellenérzésnek semmi racionális alapja nincs, szerintem inkább az egzotikum vagy a "hifi" irányába táplált valamiféle vallásos érzés elvesztésétől való félelemben gyökerezik, esetleg téves vagy elavult információn alapul. Egy számítógép persze tipikusan hangos, és nem igazán jó minőségű integrált hangkártyával rendelkezik csak, de mindkét probléma orvosolható. Halk gépet készíteni lehet, csupán odafigyelés és pénz kérdése, de akár átkerülhet a gép egy másik helyiségbe vagy éppen a pincébe, és akkor nem számít, ha hangos. Jó minőségű hangkártyát vagy DAC-ot beszerezni sem nehéz.
    Ha ezek megvannak, akkor a számítógép egy óriási kapacitású és nagyon kényelmesen kezelhető digitális forrás, amely vagy jól működik, vagy hibásan, de ha jól működik, akkor a hangot nem befolyásolja.

    A CPU, HDD, stb. zenére való hatásának felvetését végképp nem értem. Az audio tartalmaknál nagyságrendekkel nagyobb mennyiségű információt dolgoz fel a legolcsóbb otthoni számítógép is egyetlen bit hiba nélkül. Miért pont a hangot szemetelné tele? Ami az elektromágneses sugárzásukat illeti, megfelelően árnyékolt és egymástól megfelelő távolságra levő eszközöknél az sem okozhat problémát.

    (Én pl. nemsokára kirakom a számítógépemet a nappaliból, mert nem akarok a halkításával vesződni, inkább egy mozgó alkatrész nélküli, tehát teljesen hangtalan, minimális fogyasztású pici gép (valójában egy Linuxot futtató router) lesz közvetlenül a DAC-ra kötve, amelybe veszteségmentes formátumban streamelem a zenét hálózaton keresztül. Egy bit hiba nem keletkezhet, mert akkor újraküldi a hálózati réteg a csomagot, vagy ha az nem sikerül, inkább leáll a hang, minthogy hibásan szólalna meg.)

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák