Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz aXXon #30 üzenetére

    Nem, nem veszik el.
    Én úgy tudom, legalábbis úgy értettem, hogy aki:

    marad magánnyugdíjpénztáránál annak megy minden a régiben azzal a kivétellel, hogy X százalékot ezentúl az államnak fog fizetni a nyugdíjjárulékából, amiből viszont nem kap majd semmit.
    Aki meg visszamegy az államiba az az egész nyugdíjjárulékát az államnak fizeti és a végén az állam fogja a nyugdíját fizetni.
    Ami eddig összejött annak az infláció fölötti részét megkapod kp-ben.

    Ezért nemértem továbbra sem, hogy Tildyéknek ez mért olyan fontos dolog? Nem hinném, hogy a párja abban a pár évben amit bejelentve dolgozott olyan irdatlan megtakarítást halmozott volna föl, hogy érdemes lenne lépni az ügyben.

  • tildy

    nagyúr

    válasz aXXon #30 üzenetére

    Elvileg, azt mondják, 2012 végére létrehoznak az államiban is egyéni számlákat, amire a 8-10 százalékos befizetésed majd megy. Több nézőpontból nézhető a dolog , mindenesetre kevésbé nyomon követhető a befizetésed, illetve nem ebből a befizetésedből számolódik majd a nyugdíjad .

    Danny: aki marad, annak a munkáltatója ugyanúgy fizeti az eddig is fizetett 24%ot, cserébe ezért egyrészt nem jogosult az államtól nyugdíjra dacára a befizetett 24%nak, másrészt a szolgálati ideje sem nő tovább. Az eddigi befizetéseit nem érinti.
    Amúgy olvass privit, leírtam már ott is , itt is és a magánynyugdíjas topikban is, miért fontos ez nekünk.
    Nem a befizetett összegen vana lényeg, a befizetésünk nekünk már nem fog növekedni, szogálati időt remélhetőleg nem szerzünk többet otthon. Nem erről van szó.De ha gondolod ide is beírhatom még egyszer , miért lényeges ez számunkra.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák