Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz kopi72 #47 üzenetére

    Egy élmény lehet.

    Mennyire gyári az a Win10?

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz kopi72 #49 üzenetére

    Amúgy semmi rossz nem volt benne, de tényleg kíváncsi voltam arra, hogy milyen a Win10 , mert szoktam rakni régi vasakra Win10-est.

    Nem kevés neki az 1GB memória?

    A válaszod második felét elengedtem a fülem mellett inkább.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz kopi72 #65 üzenetére

    Most lényegében megkérdezted, hogy neki az miért jó / érdekes, csak azért, mert neked nem az. :DDD

  • bossbob

    csendes tag

    válasz kopi72 #67 üzenetére

    Először én is azt hittem troll kérdés, de akkor nem.

    Ez az én válaszom:
    A T400-at én azért vettem, mert akartam egy hobbi laptopot ami nem gagyi, tudom szerelgetni (mert ezt még lehet) és bővítgetni pár ezer FT-ból. Szimplán azért mert érdekel és tetszik. Sok olyan ismerősöm van aki meg rosszul van ha szét kell szedni a laptopot. Én így vagyok a kocsikkal vagy pl. a focival, amiről nem tudom felfogni mi abban a jó ha nézi az ember, mégis több milliárdan szeretik. Különfélék vagyunk és jó is ez így.

    Retrózásnak szerény meglátásom szerint két változata van:
    Az egyik amit RÉSZBEN én is csináltam a cikkben, megnézni egy régebbi általam sosem használt tárgyat és ellamentálgatni rajta, alaposan megnézni azt. Sokakat ez hidegen hagy (mint valószínűleg téged is), ugyanakkor szerintem jó alkalmat ad arra, hogy megértsük hogyan és honnan jutottunk el a jelenig.
    A másik ami inkább nosztalgiázás, amikor az illető elővesz egy régen használt tárgyat, amin keresztül felidézi az elmúlt időket. Lehet azok az IDŐK valójában nem voltak olyan jók (Trabant/polszki), de a nosztalgia köde sok mindent megszépít. Ennek szerintem mindannyian "áldozatai" leszünk kellő idő elteltével. Ez szerintem egyébként nem szükségképpen rossz.

    A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz kopi72 #67 üzenetére

    Most vettem észre a kérdést, és meg is előztek, de akkor pár sorban, hogy számomra személy szerint miért élvezetes a retro akármi.

    Egyrészt személyes háttér. Én most vagyok 34, viszont csak a kétezres évek elején lett először PC-m, a szüleim nem hittek ilyen hülyeségekben, mint a számítástechnika, (később pedig az anyagi lehetőségeik limitálták be őket), így aztán kimaradt egy csomó minden, ami a kortársaimnak már megvolt.
    Amikor viszont lett PC-m, akkor is csak tizenéves tech, így én végig kellett hogy járjak a DOS-tól kezdődően mindent, a modern rendszerekig, hisz más nem futott el azokon a gépeken, amikhez hozzáfértem.
    Bosszantó volt eleinte, visszagondolva viszont örülök, mert ha egyből egy akkor korszerű gépet kapok, a kezdeti játékvilág ikonjai maradtak volna ki, olyasmik, amiket ma is elő szoktam venni.
    Ez a szoftveres része.

    A hardveres rész gondolom egyéni preferencia kérdése, kell hozzá egy személyes érdeklődés a téma iránt, mi hogy működik, és a kíváncsiság a megértésre.
    Az emberek egy része úgy gondol a tech motyóira, mint puszta eszközök, amik elküldik az üzenetét, elkészítik a képeit, vagy segítenek neki szöveget szerkeszteni.
    Nincs különösebb kötődése hozzájuk, mert eldobható társadalomban élünk, vedd meg-használd-dobd el-vedd a következőt.
    Sokan közülünk viszont látják, hogy mennyire máshogy volt ez régebben, mikor az eszközök nehezebben voltak hozzáférhetőek az áruknál fogva, nem is voltak még így beágyazva a társadalomba, volt egyfajta tisztességük, misztikumuk, olyasmi, ami ma egyre kevesebb tárgynak van a hétköznapi életben. Elősegítette ezt, hogy az alsóbb társadalmi osztályokhoz egyszerűen el sem jutottak, így a használati kultúra nehezen erodálódott.
    A ma már retronak számító kacatokat ráadásul a legtöbb esetben nagyon hosszú használatra tervezték, javíthatóra, megismerhetőre.
    Utóbbi azért fontos, mert érdekes interakcióba lépni egy hardverrel azon a szinten, melyen ma már nem tudsz, mert minden bele van integrálva néhány chipbe, az interakció, amit el tudsz végezni, hogy bedugsz egy pen drive-ot a gépedbe.
    Nem lehet megérteni a jelenlegi technológiánkat, ha nem értjük, honnan jöttek, hogyan alakultak ki.
    Ugyanúgy ahogy évszázadok történelmének ismerete nélkül nem érhetjük (és nem is értik legtöbben) a politikát, de még azt sem, mitől gurul az autójuk.

    Játékok terén annyiban más nálam, hogy nem vagyok feltétlen a "korhű játékot korhű hardveren" filozófia követője, mert ahogy egy könyv esetén sem a médium a lényeges, hanem a tartalom, ugyanúgy áll ez a játékokra is.

    És ha valahol, akkor a játékokkal megéri retrózni.
    Annyi ötlet, mint az első összetettebb DOS játékok feltűnése utáni jó másfél évtizetben, azóta sem volt a piacon. Cserébe van raytracing és hatalmas, ürességtől kongó open world. :))
    Kicsi, sokszor egyszemélyes, de legtöbbször néhány fős fejlesztők tettek le olyan ötleteket, amiket máig csórnak játékok (legtöbbször sajnos bénán).

    És akkor a topik témája, laptopok!
    Én elfogult vagyok, mert van néhány tucat Thinkpadem itthon, nyilván nem véletlen, ezekből kb egy tucatot heti szinten előszedek és megsimogatok, mert imádni való, amilyen modulárisak, bővíthetők, jól használhatók, szerethetők tudnak lenni.
    Ma már ezek egyikét sem tudja szinte egy noti sem, persze a remény most felcsillant a Framework személyében, a piacon pedig a right to repair mozgalma igyekszik letéríteni a társadalmat a "dobd el, vegyél újat" sínjéről, meglátjuk, mi sül ki belőlük a következő években.

    Szóval pár mondatban: a tech javíthatósága, emberközelisége, megérthetősége, kapcsolata a használójával, és tisztessége, ami elveszett, de máig tök jól átélhető régi vackok babusgatásával. ;]
    Na ezt mi éljük, aki nem így van összerakva, nem biztos, hogy megérti, miért.

Új hozzászólás Aktív témák