Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Vitamincsiga #34 üzenetére

    Én csak a saját példámról tudok konkrétan írni, de itt egy B350-es lap 4 fázisú VRM-el amiben egy tuningolt R7-1700 fut, ez a mérések alapján nagyjából 140W-os TDP-t jelent.
    Gyári állapotában, egy torony CPU hűtővel durván melegedett a VRM, viszont azzal, hogy adtam neki egy kis légáramlatot, máris teljesen jól és hűvösen működik minden. Nyilván ez függ az adott VRM minőségétől, fázisok számától és a VRM borda méretétől, de szerintem sok B350-es lap van ami 105W fölött is elboldogul (de gondolom hivatalosan nem fognak többet támogatni ahogy írtad).
    A kérdés leginkább az, hogy a gyártók ki fogják-e adni minden lapra az új BIOS-t amivel támogatni lehet az R3000-et (és ha igen, akkor melyik modellek támogatását fogják megoldani).

  • nkmedve

    őstag

    válasz andy19770128 #181 üzenetére

    i5 7640X - Ennél értelmetlenebb procit szerintem eddig egyetlen gyártó sem adott ki (beleértve a VIA/Cyrix párost is :) ). Jó tudni, hogy van legalább egy ember a világon aki lát benne fantáziát. :D Na de viccet félretéve semmi értelme egy ilyen procit 2066 lapba rakni, sem quad channel (erősen kétlem, hogy BIOS buherával bele tudnád varázsolni a prociba a fizikailag hiányzó vezérlőt), sem több PCI-E sáv nincs benne.

    Amúgy modern játékokra mostmár nagyon illik egy 6/12-es proci (vagy legalább 6/6), már a 4/8 szálas 7700K is képes néhol érdekes mikroakadásokat okozni. Egy 4 szálas proci kb. már csak alsó kategóriában megy el (GPU-tól függetlenül). Nálam a 8 fizikai magot (SMT letiltva) több játék is képes volt eddig közel maximumra járatni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Bossp #184 üzenetére

    Mert eddig ahol mértem csak rontott a teljesítményen és SMT-vel a tuningot sem bírja annyira. Tudom, hogy vannak esetek ahol érezhetően segít (render, videokódolás, tömörítés, általában azok amik mind a 16 szálat képesek teljesen leterhelni) de ilyeneket nem használok, csak játék és képfeldolgozás.

    Volt is egy videó nemrég ahol ki volt mutatva, hogy az első generációs Ryzen-ben az SMT növeli a memória latency-t és a különböző SMT-vel kapcsolatos ellenőrzések (azok az ellenőrzések amelyek miatt ez a proci immunis a SPECTRE-re, és amik Intelből hiányoznak) elvesznek valamennyit a CPU időből. Ezen dolgok miatt ha mondjuk olyan alkalmazásokat futtatok amelyek nem képesek 8 szálnál többet leterhelni (pl. játékok) akkor a proci 8/8-as módban jobban teljesít mint 8/16-os beállításnál.

    (#186) Bossp A Zen+-nál valamennyit javult a memóriaelérés, úgyhogy gondolom kevésbé észrevehető a különbség SMT on és off között a kevesebb szálat használó alkalmazásoknál. Nem tudnám ezt biztosra mondani, legjobb letesztelni néhány olyan appban amit leginkább használsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák