Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya84

    őstag

    válasz #41133696 #6 üzenetére

    "Már három magos rendszernél sincs gond, és asztali PC esetében a négy mag az általános."

    Ne haragudj, de a végre kifelé döglődő P4-k korában azért ez az év vicce. A valóságban nézve az arányokat igencsak meglepődnél, azt hiszem. Pláne, hogy a gépek túlnyomó többsége "irodai" használatra van építve. Oda meg igen ritkán kerül bele 4 magos CPU, viszont SSD egyre gyakrabban.

    A #11-ben írtakkal viszont 90%-ig egytértek. Nem értem miért nem tudnak általában olyan programokat írni, ami képes rendszert kihasználni. Ez így sokkal jobb. A maradék 10%: azért nehogy már visszatérjenek azok az idők, amikor víruskeresés közben használhatatlan a gép - ezt egy jó priorizálással meg lehet oldani...

    A cikkhez egyébként gratula, jó leírás lett, bár én asszem maradok továbbra is a NIS-nél.

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz #41133696 #14 üzenetére

    Így már egyet kell értenem... :R
    ...azzal a kiegészítéssel, hogy egyre több gépet rakok én is össze, amibe bekerül egy Mini-ITX-en A4 Llano vagy Trinity 4G RAM-mal, ami azért irodába elég erős, plusz egy 60GB SSD + valami laptopHDD, és bekerül egy nagyon pici házba - ODD slim, már ha kell. Előnye, hogy az APU miatt akár a hülye FLASH-marhaságokat is simán viszi (mert ugye ahol nincs proxy, ott minden hülyeség elszabadul a munkahelyeken), és a SSD miatt a gép válaszideje nagyon minimális, az egyéb dolgoknak (zenék egyebek - már ahol behord(hat)ják) ott a HDD, a munkahelyi dolgoknak meg a NAS.

    Na most, egy ilyen gép irodai, SSD-vel van, és kétmagos. Így az új Norton le tudja fogni. (Próbáltam.) De hála égnek telepítés után ha megcsinálom a teljes keresést, akkor utána már nem gond. ;)

    Faterod munkahelyi gépéhez meg: hát igen, sok ilyen van. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért olyan lassú a gép... Mikor egy SSD-vel megspékelve nagyságrendekkel gyorsabb lehetne.

    Na, de nagyon eltértünk a tárgytól.

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák