Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz concret_hp #8 üzenetére

    van bőven hazai szakember, akik méltók arra, hogy előadást tartsanak
    persze, teljesen igazad van, ez ügyben már futottunk is egy kört a ME szervezőivel :)
    Most már látom, némiképp félreérthető volt ez a rész. De.
    - A magyar tudós mítosza az csak mítosz, különösképpen a ''minden Nobel-díjas'', ''minden atomtudós'' magyar, ez egy nemzeti identitásképző elem, aminek végtelenül kevés köze van a valósághoz, pont olyan, mint a ''magyar'' Nicolas Sarkozy.
    - Minden tiszteletem a magyar tudományos élet nagy koponyáié, s ahol lehet propagáljuk is a munkásságukat, de hát ha nem szűklátókörűen nézzük a dolgot, a világ todományos életében ez közösség csak porszemecske
    - A lényeg: épp azért írtam, amit írtam, mert a ME a kevés nagyon jó, büszkeségre okot adó magyar vállalkozás egyike, ám mostanra, sőt már egy-két éve bizonyosan, kifutott egy fázis, véleményem szerint nyitni és emelni kell, legyen ez eu-i vagy még nagyobb rangú sorozat. Az ME egyik szervezője burkoltan el is ismerte, s szerintem a jövőben, hálistennek egyre több nagy tekintélyű külföldi tudóst látnak majd vendégül.
    Türelmetlen vagyok? Lehet... De gyűlölöm a még mindig élő ''extra Hungariam non est vita, si est vita, non est ita'' szemléletét...

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák