Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hummel

    csendes tag

    Sziasztok!

    A hdsentinel és a hibák kapcsán van egy igen különös gondom. Adott egy Samsung 320-as winyó, ami badse4ctoros lett - nem ritka gond...:). A sentinel már jelezte előtte, hogy egy sector gyenge és a használt tartalék sectorok száma is elérte a maximális értéket, de beavatkozásra nincs szükség...valami ilyesmit.

    Aztán néhány napja a rendszer leállt, a winyó két másodpercenként kattant egyet. A primchenkóval annyira kipofoztam, hogy az adataim egy másik winyóra kimentsem.

    HDD Lowlevel format progival mélyformáztam, majd feldobtam rá egy Win7-et. A hdsentinel szerint a winyó állapota kiváló, minden érték rendben, sehol egy gyenge, vagy hibás sector. (?) Mivel a csodákban már nem hiszek, így kissé furcsállom a dolgot.

    A fizikai sérülést a mélyformázás nem tudja javítani, így a Hdsentinel hibás értékeket ad vissza a low level format után? A kérdés annyiból fontos, hogy egy esetlegesen ily módon manipulált adattal, akár egy hibás winyó tulajdonosa is lehet valaki a használt piacon, ahol a HdSentinel tesztjei a mérvadóak? Vagy még is vannak csodák és a gyenge, hibás szektorok megjavultak? :)

    Tel: +36(20)5084388 https://webshopkeszites.eu

Új hozzászólás Aktív témák