Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    van már elég multi körülöttünk. Én maradok az Opera - FF párosnál. Amúgy szerintem hamarosan meg fog törni ez a lendület. Nagyon fogynak az elcsábítható userek.

    Amúgy meg minden hülyeséggel feltelepül rettenet utálom ezt a sunyi terjesztési módot, de hát ez van. Kíváncsi vagyok a Skyppal meddig fog még települni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Geller72 #13 üzenetére

    Ez ilyen tipikus vita indító :D Rövid leszek!
    Szerintem meg az Opera :DD

    Ha viszont azt nézed melyik böngésző a legnépszerűbb (IE) akkor ugye levonható az a következtetés, hogy bár számít a használhatóság valahogy mégis a nagy pénzes cégek termékei mennek (kivétel FF).

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    tárgyilagosan nézve messze a legjobb böngésző az Opera. A többiek folyamatosan lopják tőle az ötleteket. Sajnos a csúnya és hatalmas Google ide is beteszi a lábát lassan nem lesz olyan terület ahol ne lennének ott és ez aggodalommal tölt el.

    Rossz bele gondolni, hogy egy cégnél van az összes képem, a doksijaim, a levelezésem, az ő böngészőjükkel netezek, az ö okos telefonukkal telefonálok, most csinálnak épp egy Facebook konkurenst ha az beindul még a kapcsolatrendszerem is náluk lesz (és még rajtuk keresztül keresek is).

    Itt van már a saját operációs rendszerük is. Lassan azt mondom ezekhez képest az MS kutyafing.

    Jók a fejlesztéseik tényleg de túl nagy hatalom van már most a kezükben. Szét kellene zuzni őket és az MS -t is. 2 - 3 kisebb cégre. Kapitalizmus ide vagy oda. Ekkora hatalommal nem szabad rendelkeznie egy cégnek sem.

    Én ezért nem fogok több Google szolgáltatást igénybe venni. Van egy levelező fiókom, és még 1 - 2 dolog, de itt megálltam. Akármilyen jók is másban. Ennyit én is tudok tenni, hogy ne legyenek ott mindenhol.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz floatr #88 üzenetére

    bocsi évek óta az Opera mail -t használom. Mi benne a félkész? Gyors nagyon könnyű keresni a levelekben, mindenféle szabály nélkül is pörgősen lehet használni. El sem tudom képzelni, hogy mást használjak levelezésre.

    Valótlanságokat kérlek ne mondj. A többit nincs kedvem és időm cáfolni. De egyik állításod sem igaz.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz floatr #93 üzenetére

    Én vettem a fáradtságot annó pár éve és elolvastam a használati útmutatót. Nem IMAP -ra lett kitalálva akkor még IMAP -ra más alternatív levelezőt javasoltak. Nagyon egyszerű oka van a letöltött leveleket indexeli és te pedig címkézve jelölheted őket (őő honnan ismerős ném má a gmail egy kiköpött opera mail). A használata a használati útmutató elolvasása után iszonyatosan pörgős. Se a Thunderbird se az Outlook se az Evolution sebességben a közelében sincs. És ugyan mint informatikus miféle problémát okoz, hogy nem IMAP hanem POP? Egy pipa és a levelek nem töltődnek le a szerverről. Jómagam Gmail fiókba irányítottam az összes postafiókom a Gmail -ről pedig az összes levelet az Oprea szedi le a merevlemezemre a GMAIL -nél pedig átkerül az olvasottak közé.

    Bármikor elszállhat a gépem le van tojva ebből a szempontból, fogok egy Operát bárhol és a levelek újra leszedése után ott folytatom a levelezést ahol abba hagytam.

    Igen tudom a Gmail-t is használhatnám csak épp amiatt, hogy az Opera mail a gépen tárolja a leveleket nagyon pörgős a Gamil webes felületéhez képest.

    Alapból egy jól konfigurált levelező rendszer az Opera mail kár megfikázni az IMAP miatt. Ha neked annyira kell az IMAP használj mást. De ettől ne legyen már szar ami szerintem nagyon is, hogy jó. Mos is "csak" 20 000 levél van beindexálva.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz #13260800 #95 üzenetére

    Egy pipa és a levelek nem töltődnek le a szerverről. = Egy pipa és a levelek nem törlődnek le a szerverről.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz attila9988 #97 üzenetére

    De ez itt a lényeg, hogy leszedi és rögtön indexeli is. Szerintem értelmetlenné teszi az IMAP használatát elég ha a leveleidet fent hagyon a kiszolgálón nem is kell vele csinálod semmit. Ha ugyanis egy új operára akarod letölteni akkor az a postafiók összes levelét leszedi (hiszen nem tudja, hogy egy másik Opera már leszedte).

    Tényleg nagyon jó és amiben messze a legjobb az a sebesség.
    Címjegyzék sem probléma seperc alatt újra építem ha kell. Nekem egy megváltás a többi levelezőhöz képest.

    Egyébként Operával IMAP-t használni kb pont az Opera mail lényegét "öli" meg. Nem véletlen nem ajánlja maga az Opera sem.

    floatr :
    Te momentán leszaroztad úgy, hogy nincsenek róla gyakorlati tapasztalatid. És már ne is haragudj nem hiába fejlesztik mert én és rengeteg Opera használó örömmel használja.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz floatr #101 üzenetére

    De most te miért kevered direkt a dolgokat? És egyébként jó, hogy beindexeli ennek köszönhető, hogy a levelek közt irgalmatlan gyorsan tudsz keresni. Mivel nem próbáltad láthatólag hiába mondom olyan mint a pusztába kiáltott szó. (Amúgy ez olyan gyorsan történik, hogy te rohadtul nem fogod észre venni, hogy az Opera mail indexál)

    Megnéztem a kedvedért és működik az IMAP is választhatsz, hogy letöltse vagy ne töltse le a leveleket vagy csak azokat amikre rá klikkelsz. (A teljesen funkcionalitásra nem esküszöm ahhoz több idő kell)

    De mint mondottam az egész Opera mail arra épül, hogy a leveleidet a merevlemezen tárolja beindexelve így TELJESEN ÉRTELMETLEN az IMAP Opera Mail használatánál.

    "Én nem tolom át a gmail-en a céges levelezést, ellenben több kliensről/eszközről használok több account-ot imap push-on keresztül, használom rendszeresen a naptár, és a központi kontakt adatbázisokat."

    Ki mondta, hogy told át gmail-n kívül is működik. De úgy logikus hol máshol van 8GB tárhelyed a leveleknek? A sok fika tárhelyről amit a userek használhatnak meg is nézném én az IMAP használatát. De azért mond el még párszor, hogy de szar mert nem tudja az IMAP-t.

    Azt egy szóval nem mondtam, hogy olyan mint egy vállalati mail rendszer. Használj Microsoft Outlook vagy Lotus Notest vagy Evolution Mail -t bár az utolsót vállalti környezetben soha nem próbáltam az MS és az IBM levelezője meglehetősen lassúcska bár kétségkívül sokat tudnak.

    Itt azért elgondolkodtam ha neked ennyire a céges dolgok mennek mi a fenét csinálsz alternatív böngészővel? Vállalati környezetben a legtöbb helyen a megaszuper IE van és nem is használhatsz mást. Az is annyira jó, hogy be......

    De érted ezek nem egy területen versenyeznek és még csak nem is ugyanaz a megcélzott kör.

    Amúgy a sima Mozilla Thunderbird és az MS féle Mail vagy régebbi nevén Outlook csak köszönhet neki. De , hogy őszinte legyek a tempója miatt én vállalti környezetben is szívesen használnám. Az általad említett dolgok megoldhatóak egyéb szoftverekkel.

    A Gmail levelező rendszerrel együtt nagyon hatékony gyors és jó levelező.

    Nem kár vitázni! Mert a te hozzászólásod alapján még tán valaki azt gondolná, hogy az Opera Mail szar. De nem az. Ez esetben a USER-ben van a hiba.

    Az összes többi beszólásod is az Operának kb ilyen lábakon áll mint ez a levelező megfikázás. Javaslom próbáld ki inkább mielőtt beszélsz róla!

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Cathfaern #111 üzenetére

    "IMAP egy létező, használt protokoll levelezésre? Igen. Bűn az, ha valaki ezt szeretné használni? Nem. Tudta ezt az Opera régen? Nem. Más levelezők tudták? Igen. Akkor ki lehet jelenteni, hogy régen az Opera levelezése rosszabb volt, mint a többi kliensé? Igen.
    Ezen kívül minden más csak körítés..."

    Nem lehet kijelenteni. Miért lehetne kijelenteni? El kell olvasni a használati útmutatót! Ha elolvasta volna megvilágosodott volna. Azonban ő odáig jutott, hogy beírta felhasználónév jelszó és várta a mannát.

    Na most kérdem én tőled, hogy a Microsoft Outlook egy szar levelező? Mert ha a fentebb leírt dolgokat írom csak be rohadtul nem fogom tudni használni. Egy szoftvert meg kell tanulni kezelni. Ha informatikus akkor meg pláne.

    "Az meg, hogy ő ne akarjon IMAP-ot használni, azért mert Operával hülyeség, kb. egyenértékű azzal, hogy a Google megmondja, hogy te ne akarj Operát használni, mert az ő oldalaihoz az hülyeség..."

    Nem tudom régen mi volt a baja szerintem mostanra teljes értékű IMAP levelező is építhető köré, azonban mivel az OPERA mail pontosan abban jó, hogy a letöltött leveleket indexálja be és ezáltal iszonyatos gyors keresést tesz lehetővé a levelek közt ezen kívül a használata nagyban hasonlít a Gmail használatához szerintem teljesen felesleges az IMAP használata. Nem fog se mappázni nagyon szabályokat sem fog létre hozni. Ellenben 20 000 levélnél is egy levél tartalmára vagy csak egy szavára rákeres a keresett mail egy pillanaton belül előtte lesz.

    De a lényeg! Attól, hogy ő nem tudja használni nem szar. Személy szerint iszonyatosan zavar, hogy egy évek óta használt kiváló szoftvert megfikáznak abból kifolyólag, hogy a USER még a használati útmutatót sem követte.

    Szóval ne jelentgessük már ki, hogy szar A többi levelezőnek is van Achilles sarka a te gondolat meneted mellett nagyon könnyen le lehetne fikázni mindegyiket.

    Simán kikérem az Opera nevében, hogy szar lenne a levelezője.

    floatr
    Használd! Nem érdekel. Csak ha valamihez nem értesz ne oszd az észt. Megnézném én, hogy levelezel. Eltudom képzelni ahogy szerencsétlenkedsz 20 levéllel IMAP-n. Különben az IMAP mi a büdös franc értelme lenne ha nem több ezer levelet tárolnak rajta visszamenőleg? De inkább ne válszólj. Evolution Mail -t mint írtam nem próbáltam vállalti környezetben. Itthon használtam meglehetősen lassúcskának találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz sh4d0w #115 üzenetére

    "Ok, rendben, közelítsük meg a problémát abból a szempontból, amelyet Te annyira fontosnak tartasz: ha a levelezőprogramok túlnyomó többsége működik úgy, hogy felhasználónév és jelszó, az Operáé meg nem, akkor hol a hiba?"

    Szerintem egyik sem így működik. Ha nem tanulja meg a szoftver kezelését a user nem fog tudni levelezni. Minimális odafigyelést mindegyik igényel. Az opera egy másik fajta megközelítés szerint működik ezért nem jó a sima Outlook (ami annó Windows OS-el telepűlt) vagy Thunderbird levelezőnél megszerzett tudás.Egyáltalán nem nehezebb a használta pusztán el kell olvasni egy rövidke manualt!

    "Más: már másodszor titulálod az Outlookot (és már a Lotus Notes is szóba került) levelezőprogramnak, pedig nem az. Ez a két termék csoportmunka-szoftver, egy levelezőnél lényegesen több. FYI."

    Ebben teljesen igazad van. Elnézést a pontatlanságért.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Cathfaern #119 üzenetére

    én ezt nem vitatom, de ugye azt látni kell, hogy 20 000 levélnél már nem olyan egyszerű a levelezés. Nekem ebben partner az Opera mail. Irgalmatlan gyors. Mivel az esetek 90%-ban egy gépnél ülök innen intézem a levelezéseimet is. De ha épp nem az előtt a gép előtt ülök a Gmail -n ugyanúgy meg tudom nézni a leveleimet csak ugye mivel az egy webes kialakítású levelező mindezt lassabban.

    A levelek címkézése, szűrés, keresés ebben nagyon jó az Opera mail. Mivel hasonló levelező nincs hiánypótló is.

    Elismerem fontos az IMAP sőt az egyik irodában ahol levelező rendszert üzemeltetek csak IMAP-t állítottam be és a dolgozók Thunderbirdet használnak. Mivel ezt volt egyszerű bevezetni és ehhez kellet minimális útmutató (2006-ig visszamenőleg minden dolgozó minden levele megvan). Hálózaton belül nem rossz ennek sem a tempója de nem összemérhető az Opera Mail-el.

    hunfatal
    Outlook Express ez nem jutott az eszembe istennek sem :D Nagyon rég nem használtam.

    Többet már nem szólok hozzá az Opera Mail-el kapcsolatban csak magamat ismétlem.

    [ Szerkesztve ]

  • #13260800

    törölt tag

    Az a baj, hogy egyesek mindenféle szoftver ismeret nélkül köpködnek. Bejön és gondol egy nagyot, hogy ő most kijelenti, hogy ez szar meg az szar egy adott böngészőben. Közben nem használja és ha ne adj isten kipróbálta akkor sem vette a fáradtságot, hogy egy 3 - 4 oldalas leírást elolvasson. Ezek után tényleg nem lehet értelmesen beszélgetni egy adott szoftverről.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz floatr #132 üzenetére

    Részemről spongyát rá, lehet én is túl reagáltam. Elnézést! Ezek csak "böngészők". Kár miattuk "veszekedni".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák