Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    ez jó... egy lipót szintű nyilatkozatra jön egy lipót szintű válasz...

    "Nagy valószínűség szerint tehát a BKK-ügy esetében nem történt más, csak annyi, hogy azok az elégedetlen emberek, akik nem értettek egyet a fiatal fiú meghurcolásával, egyszerűen befizettek egy ilyen szolgáltatásra": hát ja, pesten dögivel élnek olyan emberek, egyszeri állampolgárok, akik nagyjából arra képesek informatika terén, hogy megvegyenek egy bérletet a neten. ja, meg pluszban ismerik a darknetet, a tort, meg az összes többit, bitcoint bányásztak, és vidáman a pénteki ebéd meg a délutáni sörözés közben ráklikkeltek a darknetre, hogy akkor vegyünk már egy kis ddost a bkk ellen...

    az eredeti cikkben ez volt: "a túlterheléses támadás csúcsórájában másodpercenként több mint tizenháromezer", itt meg az, hogy 200-300 Gps-t tudok venni a darkneten. vagyis van 300 giga sávszélességem, azon összesen 13 ezer lekérést tudok elindítani, vagyis egy lekérésre jut 23.6 Mbps. akinek nincs legalább 23.6 Mbps-es netje, az meghalt, semmihez nem fér hozzá, nemhogy bkk-s bérletet vegyen...

    szóval ha a tisztelt "szakértő" marhaságot nyilatkozik hasból, legalább arra ügyelhetne, hogy ne ennyire nyilvánvaló legyen, hogy marhaság.

    nekem az a javaslatom, hogy ezt a témát már ne fokozza senki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz KEndre #11 üzenetére

    az van ott, hogy vidám családapák nem a vurstliba viszik céllövöldébe a csemetéjüket, hanem otthon ráklikkelgetnek a webre, és adott pénzért ezt a szolgáltatást lehet megvenni.

    tehát klikkelnek és kapnak 200-300 Gbps-t. és ebből összesen 13 ezer/sec ddos fussa. na ez marhaság.

    a második szakértő, (merugye volt az első szakértőnek se látszó szakértő, meg a második, a szakértőnek látszó szakértő) szerint többen befizettek ilyen szolgáltatásra. és mégis összesen csúcsban 13k/sec jött össze.

    ahha, én meg elhiszem. miután ez az arány teljesen hiteltelen, így az egész állításról csak azt bizonyítja, hogy találgatás, így hiteltelen az is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hubman5 #13 üzenetére

    azt, hogy egy rendszert ddos támadást ért, valóban, ténylegesen megbízható forrásból csak akkor tudhatod, ha a megrendelővel beszéltél. ez esetben bűncselekmény alapos gyanúja miatt köteles vagy feljelentést tenni.

    ha nem a megrendelővel beszéltél, akkor nem jelentheted ki, hogy ddos volt, csak azt, hogy szokatlanul sok volt a kérés. a fontoskodást, szerintem, mellőzzük.

    "A sávszélesség levezetésed meg nettó marhaság.": ugye? a számítás korrekt, a végeredmény marhaság, ezt írtam én is, annak bizonyítására, hogy a "biztonsági szakértő" állítása találgatás.

    szerk: "Rajtad kívül még senki sem értette így a dolgokat, milyen érdekes": elég baj, hogy egyedül én értelmeztem így a dolgokat. van ehhez szakirodalom, majd megírom, ha eszembe jut.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz gusthy #22 üzenetére

    mert ilyen kis sebességnél nem tudod eldönteni, hogy valamilyen okból megugrott a legális, jó szándékú érdeklődés vagy ténylegesen rossz szándékú ddos esett be.

    például ha bemondják a híradóban, hogy ilyenolyan disznóság történt a bkk szerverével, biztos vagyok benne, hogy abban a másodpercben a nézők többsége kíváncsi lesz és megnézi a weblapot. aminek az eredménye egy pánikkeltési célzatú minősített hazudozó nyilatkozásakor simán ddossá válhat.

    a hivatalos nyilatkozatok értékelésekor mindenképpen erősen figyelembe kell venni, hogyha nem sikerül lemosni magukról ezt a témát, akkor ott fejek fognak hullani és ettől mindenkiben kiújul a színészi hajlam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz NorbixD #33 üzenetére

    ha elosztom a kérések számát az ip címek számával, 108 körüli eredményt kapok. ennyit simán össze lehet hozni egy html oldal letöltésével, amin sok kis apró grafikai és egyéb elem van. 2-3 oldal letöltésével meg simán.

    mi akkora falu vagyunk, hogy három oldal letöltése már ddos?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák