Új hozzászólás Aktív témák

  • Vinrael

    tag

    Mondogatjátok itt sokan, hogy a 10 gyorsabb mint a 7.. Hát én ezt cáfolnám. Két teljesen különböző gépen (i5 2500 asztali 8 GB RAM, és i5 6200U laptop 16 GB RAM) néztem meg win7 és win10 alatt milyen ssd-vel az élet, és a win7 mindkét esetben érezhetően gyorsabb volt tök átlagos feladatokban még úgy is, hogy a laptopra hivatalosan nincs 7 támogatás. Például egy szimpla mappa megnyitás, vagy sajátgép megnyitás. Win7 ssd-vel: rákattintok, és azonnal felugrik, semmi gondolkodás, késés. Win10 ssd-vel is gyors, de akkor is van egy pici késés. A kikapcsolás is gyorsabb például a hetesen. A 10 féle hibernálásos csoda pedig egy kész vicc. Ha valami bug van a rendszerben, akkor legtöbbször ez a fos okozza, és egy restarttal megjavul. Az is kész kabaré, hogy ha a céges laptopot kb egy hétig nem kapcsolom ki, csak lehajtogatom alvóba téve, és megnyitva marad egy kép (bármilyen kis méretű kép), a Windows képnézegető egy idő után elkezdi felzabálni az összes elérhető memória mennyiséget. Elfogy a laptopban a 20 GB memória úgy, hogy kb nincs megnyitva semmi, csak egy kis kép. Onnan szoktam észrevenni, hogy elkezd felpörögni a proci ventillátor a semmire, mert hogy ugyebár ha elfogy a memória, a procit (i7 8750H) is leterheli ez a gané. Aztán ha bezárom a képet, hirtelen felszabadul a memória is, és újra csend van. A gépház is egy foshalmaz, úgy ahogy van. Az is nevetséges, hogy vannak dizájn elemek, amik még xp-ből maradtak, meg olyanok is, amik a 7-ből. Ha már egyszer ráncfelvarták az UI-t miért nem lehet egységesíteni? Lehetne még sorolni hosszasan a win10 utálat okait, nekem is vannak még bőven...
    Igaz, hogy van pár jó funkciója a 10-nek, de amennyi bosszúságot okoznak az apró vagy olykor annyira nem is apró baromságai, én inkább lennék még a hetesen, ha nem lenne muszáj a tíz.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

Új hozzászólás Aktív témák