Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz benike1999 #4 üzenetére

    Ha már ilyen drága platformra tervezel váltani, akkor ne sajnáld a pénzt a valódi 4 magért, akár csak egy i5-6400/-6500 is komoly előnyt élvez az A10-6800K-val és az i3-6320-szal szemben is.
    Bár szerintem sokkal jobban megérné Haswell-t venned, CPU-ban ugyanott van, kiforrottabb platform, és már egy i5-4xxx is hatalmas előrelépés lenne A10-6800K-ról.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz #72042496 #86 üzenetére

    Új lapra, procira RAM-ra pont ugyanannyi garancia jár majd, mindegy, hogy LGA1150-re vagy LGA1151-re építed a konfigod.
    Milyen új csatlakozók vannak az új platformon, amit ki is használnál? Még az m.2 támogatása is megoldott volt LGA1150-en, ha nem is natívan.
    Komolyan szükséged van a dupla memóriára? Mire nem elég amit az LGA1150 tud? Csak és kizárólag komoly hardverigényű munkára. Ugyanez igaz a memóriára, hogy csak bizonyos különleges esetekben hoz érzékelhető többletet a DDR4.
    Még az időtállóság se biztos, hogy jobb a Skylake esetében, tekintve, hogy az Intel ki-be mozgat bizonyos hardverelemeket a processzorból, és valószínűleg a 10nm-es APU-ik már nem lesznek kompatibilisek a Skylake-kel.
    Ettől függetlenül megértem, ha valaki Skylake-et vesz, csak az az igazság, hogy az átlagfelhasználó szemszögéből alig szól mellette ésszerű érv: DX12 még csak ígéret, IGP-t úgysem használod ha van dVGA, CPU erőben nincs előrébb, egyedül a RAM-ok későbbi felhasználhatóságát tudom felhozni mellette, minden mást tud már a Haswell is.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Viktor81 #88 üzenetére

    Ha már komoly IGP-s kell ebben az árban (és ez a döntő szempont) akkor ott a Broadwell, LGA1150-be... egy szinten mozog a szorzózármentes Broadwellek és Skylake-ek ára, igazából csak a jobb IGP/kicsit jobb időtállóság összevetésből kell kiválasztani minden felhasználónak a neki fontosabb szempontot.
    Egyébként m.2-vel már volt Z68-as (Sandy Bridge) alaplap is, merevlemeznek meg SATA2 is bőven elég. Az Ivy PCIe3.0-ja talán érezhető előrelépés volt, de minden más indok csatlakozók terén az újabb Intel platformok mellett gyakorlatilag csak marketing, átlag felhasználó nem érzi meg.

    (#90) Baltoafarkas
    DDR4-re igaz amit írsz, igazából szerintem a kollégával mindketten csak a RAM-ok formai kompatibilitására gondoltunk az időtállóságuk alatt. Szerintem elég nyilvánvaló az órajelekből, memsávszélből következtetve, hogy még kicsit kezdetleges a DDR4.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák