Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nexplo #9 üzenetére

    ott az egész új cpu család egy "tesztplatform" lesz ... meglepődnék ha nem lennének az elején majd memória és más kompatibilitási gondok (utoljára Nehalem-nál nyúlt ennyire mélyen bele a felépítésbe, és anno ott is volt egy-két bug megjelenéskor).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kansas #13 üzenetére

    áhh, haveromnak van egy A3 scannere... valami epson, de már windows7 drivere se volt, életre se lehetett kelteni semmi XPnél újabb cuccban, de ez így nem teljesen igaz, mert egy akár mai ubuntura vagy más linuxra rádugva a mai napig jól működik.. sőt, maga az epson csinál hozzá friss drivert is... de akkor windowsra miért nem? De pont emiatt ingyen jutott hozzá mert leselejtezték, hogy nem jó modern géppel.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz jattila48 #25 üzenetére

    Lényegtelen, ismerősöm nem használ windowst vagy 10 éve. (egyáltalán)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #89 üzenetére

    MS-nem ír drivert, a windows update-ről jövő változat is a gyártótól jön, csak esetenként "régi" verzió (akár még a BETA Win10-ben volt variáns "újrahasználva").
    A gyártónak kéne új drivert beküldeni az MS-hez, hogy tegye be az updaterbe, de a gond az, hogy ez nem feltétlen ingyenes, így sok gyártó nem töri magát, hogy az ottani driver is frissüljön.
    Mondjuk lehet csak szerencsém van, de sose volt gondom azzal, hogy ha lecseréltem a "beépített" drivert egy frissebbre, és a windows magától akarta volna visszarakni a régebbit windows updaten keresztül.. De mivel sokan panaszkodnak erre (Windows 7 óta) így biztos létező jelenség (még ha tényleg nem volt hozzá sose szerencsém)..
    De még még is jobb ha van mint ha nincs, ugyan elvileg már windows XP-ben is volt ilyen, hogy a drivert a MS szerveréről szedi le, de utóbbinál még kb. sose frissítették a kezdeti listát (kb. hasznontalanná téve ha nem valami ősi hardverrel akarta valaki egyből elindítani az XP-t).
    Bár ez kicsit olyan mint a rendszer visszaállítás, Windows ME-ben jött elösször, de a gyári telepítőben levő verzió hibás volt (gyakorlatilag nem működött), és internet kellett elöször a frissítéséhez, de akkoriban sok gépen internet se volt itthon, így sose volt tényleg jól működö ME (sok ponton hibás volt a gyári telepítés után), de pár frissítést letöltve teljesen jó lett... egyébként nem vagyok már teljesen biztos benne, rég volt, de mint ha már abban is lett volna valami driver letöltő windows updaten át.
    Amire utalni akartam, hogy nem-e valami olyan okozza ezt a driver felülírást, hogy "hibás" a gyári felkerült verzió és windows updateről előbb javítani kellene (de lehet nem kötelező csak opcionális javítás van hozzá)... de ez azért nem valószínű mert manapság már rendszeresen új installert adnak ki, így erre kicsi az esély.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Neovenator #91 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki, hogy rálehet majd eröltetni a windows 11-et még TPM nélküli gépre is csak minimum 64-bitet kell tudni a CPU-nak (legalábbis ilyen infókat találok).
    Amikor pedig az update szóbakerül, elvileg kap majd, de sose specifikusat, nem tesztelik a hardverre és ha elromlik se kap supportot az user, hanem "így jártál" lesz a reakció (kb).
    De maga a MS adott ki leírást, hogy hogyan lehet felrakni "nem supportált hardverre".
    Elvielg egyedül akkor nem engedik majd el valaki kezét kompletten ha a hardver egyébként supportált kivéve a TPM-et mert az csak mondjuk 1.2-es verziójú (de azért van).. a nélküli vagy nem supportált CPU nélkül lehet támogatás nélkül maradni. De ma megnézem egy 2011-3 -as Xeonnal felmegy-e a Win11 ... úgy is csak tesztelem azt a gépet, így nincs mit veszíteni :) (tönkre csak nem teszi, 2678v3 nem támogatott CPU és TPM sincs egyáltalán)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Predatorr #104 üzenetére

    2. gen támogatott, még az én 1600(AF)-em is támogatott, ami lényegében szintén 2.gen 2600 csak alacsonyabb órajelen (a sima 1600 órajelein).
    Meg lepődtem rajta, de akart már updatelni win11-re.. még mondjuk szerencsére nem úgy mint anno win7-ről kerültem át win10-re, hogy "otthagytam a gépet fél napra és mire visszaértem windows 10 lett".. csak "gratulált", hogy minden feltétel adott amikor TPM-et bekapcsoltam és kérdezte akarok-e frissíteni most. De inkább még nem tettem.
    Helyette a nem támogatott TPM nélküli Xeon 2678v3 gépemre raktam rá próbaképpen... hát, együtt lehetne vele élni ha muszáj, de szerencsére még nem az... később meg csak csiszolnak majd még rajta valamit.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Predatorr #113 üzenetére

    Virtualizáció engedélyezése be van kapcsolva a biosban?
    Mind írtam az én Ryzen 5 1600(AF)-em is jó (ami gyakorlatilag egy alacsonyabb órajeles 2600as).
    Ami kell (jelenleg): TPM 2.0, Secure Boot.
    Ami valamikor a jövőben kellhet a: VBS, ami miatt elvileg sok régebbi CPU-t "kivágtak".. bár azok is támogatnak virtualizációt de elvileg nem olyan szinten, mindenesetre, hogy kicsit is működjön biosban engedélyezni kell.
    Elvileg valamikor a jövőben a VBS alapértelmezetten be lesz majd kapcsolva az új telepítéseknél, valószínű elösször OEM gépeken... ami a játék és alkalmazás teljesítménynek nem fog jót tenni, de a biztoságot elvileg növeli majd, ezért valószínű, hogy az OEM-ek irányából jön az alapértelmezetten "bekapcsova kell lennie" kérés.. bár elvileg sok régebbi CPU-n is bekapcsolható lesz a VBS, de nagyobb teljesítmény eséssel járhat majd, és elvileg ezért lett sok CPU kizárva (papíron... valójában bullshit az egész, de ez van, el kell fogadni, eleve a VBS-t egyenlőre nem is lesz kötelező használni, persze jöhet egy verzió ami majd kényszerít onnantól, vagy majd a windows 12...)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák