Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    Engem a Fone wifik jelerőssége érdekelne. :) A Speedport Router Wifije nem valami erős. A ház körül már gyenge a jel. Ez esetben hogyan tudná valaki használni ezt a hálózatot pl az utcán?
    Láttam, hogy lehet venni külön napi csomagot is (akinek nincs megfelelő előfizetése), na de mi a garancia, hogy lesz neki normális térerő/sebesség? :U (vagy megveszi a csomagot és közben a közeli lakó kikapcsolja a Routert, eltűnik a Fone..)

    Nálunk az utcában a térkép 3 Fone-t jelez. A gépemen egyszerre csak 1 Fone látható. Gondolom mindig azt jelzi, amelyik közelebb van. Próbaképpen kikapcsoltam a saját Wifinket. Megjelent ismét egy Fone, ami valószínűleg a szemközti ház jele lehet, de annyira gyenge, hogy csak az ablakban látható és használhatatlan a sebesség is. A weboldal viszont megjelent, hogy adjam meg a felhasználó, jelszó párost, vagy vehetek csomagot.
    Jól gondolom, hogy hiába kapcsolják be és hiába látható a Fone, attól még kicsi az esélye, hogy normálisan használható, ha valaki nincs megfelelő távolságban a jelet sugárzó Routertől?

    [ Szerkesztve ]

  • Krystal_s

    addikt

    Elképzeltem, ahogy selfiebottal benyúlnak a kerítésen és keresik a jelet. :))

    Azt hittem ez úgy fog működni, mint egy Wifi repeater, hogy több Fone jele összeadódik, erősítik egymást. Nálunk is látni 1-2 szomszéd Wifit, de használni nem tudnám itt egyiket sem, mert annyira gyenge a jel. Nekem leginkább akkor lenne hasznos egy free Wifi, amikor valami hiba miatt órákon át nincs internetünk. Persze, ha központi T hiba, akkor az sem működne. :(
    Külső antennák nélkül ennek így nem sok értelme van.
    És igen, egy értesítés is alap lett volna, mert nem mindenki olvas ilyen témájú híreket.

Új hozzászólás Aktív témák