Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz azbest #95 üzenetére

    "...sokan úgy érzik, hogy nekik jár pénz ebből."

    Tökéletesen megértem azt a szemléletet, hogy mivel az eszköz a szolgáltatóé, én pedig erről csak egy bizonyos szolgáltatást használok, úgy ha a szolgáltató úgy dönt, nyugodtan nyújthat egyéb szolgáltatást másnak is ugyanarról az eszközről.

    A problémát csak ott érzem (és szerintem sokan mások is ezért emelik fel a hangjukat az eljárás miatt), hogy a szolgáltató másoknak is az én otthonomból (az én áramomat használva) nyújtja a szolgáltatást, az általam igénybe vett és kifizetett szolgáltatás minőségének esetleges rontásával (nem a sávszélesség csökkenésre gondolok, azt már kiveséztük). Az tehát egy dolog, hogy a privát szférámat bizonyos szintig publikussá teszi, egy másik dolog, hogy ha valaki finnyás a WiFi sugárzás mennyiségére (egészségügyileg), akkor ez számára többlet terhelést jelenthet, az viszont egy harmadik dolog, hogy ezzel annyira megnőhet a WiFi csatornák "népsűrűsége", hogy az ronthatja a saját WiFi csatornám vételi lehetőségeit.

    Analógia: TFH bérelek egy nyomtatót (fénymásoló méretű, ipari dögre gondolok), de a bérbeadó engedélyezi, hogy amikor én nem használom a gépet, más is odamehessen és saját papírral, de használhassa azt. Áramfogyasztás, festék fogyasztás, valamint a levegőben terjengő festékszag és intenzív ózon keverékének többlete. Magától értetődő, hogy el kell tűrnöm?

    Félreértés ne essék, továbbra is zseniálisnak tartom mind a UPC, mind a Telekom húzását. Nekem az eljárással, a tájékoztatás hiányával és az esetleges ellenvetésről előre történő döntés lehetőségének megvonásával van bajom... hacsak nem ez mind megvolt, csak ezt sehol nem hangoztatják. Ez esetben mea culpa. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák