Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #57638400

    törölt tag

    válasz nbg #3 üzenetére

    Az a lényeg, ugyanúgy, mint a ma cikkezett droidos vagy ubuntus minigépnél is, hogy ARM-ra fordított csomagok kellenek. Legyen az systemd (ehh, vagy bármilyen init system, persze), vagy Linux (kernel!!!), vagy VLC. Tehát a bootloadertől kezdve a kernelen át a userlandig mindennek ARM-ra fordítottnak kell lennie.
    Szóval ez a Linux for Tegra egy ARM-ra fordított disztró, esetleg figyelembe vették a Tegra K1 sajátosságait, sz'al optimalizálgattak is, de ez hiú ábránd, szerintem. Szóval tényleg, végre már a kérdésedre válaszolva: érdemes megnézni, hogy melyik disztrót hegesztik ARM-ra is (pl. Debian), és szétnézni a csomaglistájában, az oldalukon, h mik érhetőek el ARM-ra. Ami elérhető, esélyes, h a Linux for Tegra disztróba is belekerülnek, persze közel sem biztos. Persze lehet kontárkodni, hogy a .deb csomagokat kézileg kihámozni, stb., de az elég rizikós, nomeg barbár dolog is.

    #4 anulu: Például sokkal jobban örülnék, ha úgy kapnék Androidot, hogy ne kelljen borzalmas kapacitív érintőkijelzőt taperásznom zéró feedbackkel (a rezgés NEM érdekel). Hja, éshogy ne kelljen elővennem se' Virtualboxot, se VMWare Playert. Utóbbi többet ér, kevesen tudják, hogy a Player otthoni használatra ingyenesen letölthető és használható. Jobb teljesítményt nyújt, mint híresebb társa.

    #5 F34R: Ld. a fentiek. Attól függ, hogy bleeding edge disztró lesz-e, és a kernel.org-on szereplő legójabb (azaz stabil) verziót fordítják-e ARM-ra, vagy félnek tőle, és régebbit használnak, esetleg. Tudom, viccnek szántad, de gondoltam, leírom.

    #9 vinibali: Ott a pont. Ha a repó szegényes is, mindig tudsz fordítani. Ami (nekem) PITA, de néha muszáj, sajnos. Íhét nélkül meg jó sokáig tart, ha nagy kódról van szó.

  • #57638400

    törölt tag

    válasz Xmister #14 üzenetére

    Pontosan, a snapshotolás már csak a Workstationnel érhető el (mani, mani). Jé, soha nem is próbáltam, mert munkára, illetve komolyabb feladatra nem kellett még VM, kíváncsiságból néztem meg disztrókat, meg droidra. :) Tudsz mondani egy feladatot, ahova elengedhetetlen ?
    Értem, szóval ez is placebo. Csak olvastam, hogy jobb, méréseket nem végeztem, de még egymás mellett sem nézegettem, mindig vagy ez volt, vagy az.

Új hozzászólás Aktív témák