Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • digimokus

    tag

    válasz Csakénvagyok #19 üzenetére

    Húúú, teljesen igazad van, rengeteg munkával jár egy ilyen letiltás... valószínűleg megoldhatatlan vagy esetleg dollármilliókat felemésztő munkáról van szó, hiszen az online újságoknál dolgozó és naponta 6-8 oldalt teleíró cikkírók, szerkesztők, marketingesek közül 1 - ezez egyetlen - embernek sem lesz ideje arra, hogy a cég életében 1 - azaz egy - alkalommal, 1 - azaz egyetlen - helyre irdatlan és súlyos munkaéveket szükségeltető 41 - azaz negyvenegy - karakternyi kódot beírjon. Egy online újságírással foglalkozó, tartalomkezelő rendszert használó, sok munkatársat foglalkoztató cégtől ez elvárhatatlan, teljesíthetetlen feladat.
    Ezzel szemben magától értetődik, hogy a probléma megoldásának a saját zsebükre nézve nyilván előnyösebb módját hajkurászva dollár tízezreket fizessenek ki a "Ha engem reklámoztok, fizessetek!" jelmondat világba kürtölésére, ügyvédi költségekre, saját munkatársaik ezzel kapcsolatos munka-, telefon- és utaztatási költségeire... Igen, ez a megoldás mindenki számára teljesen természetes és magától értetődő, hiszen nyilvánvaló hogy könnyebb, olcsóbb és gyorsabb...

    Vaaaagy... lehet hogy ez az egész ramazuri és égbekiáltó fájdalommal beharangozott mutogatás nem más mint ürügy arra, hogy valahonnan szert tudjanak tenni egy olyan bevételi forrásra, ami nem létezik (mert a Google News-on nincs reklám, tehát az oldal fenntartása nem nyereséges) és kiszipolyozzanak valamiből valamit, aminek a létéhez az online újságoknak valójában igencsak nyomós érdekük fűződik?

     
    Függetlenül attól, Google vagy nem Google, ezt most piszok jól odavágta nekik a Google és megérdemelték!

    Ez olyan mintha egy állatkertben a tigris a ketrecében patkányt kapna enni, odakint a kifutón a látogatók előtt pedig marhahúst. Odakint jobb lesz a kaja? Hát persze, jól jár az állatkert is és a tigris is, mire a tigris tulaja egyszercsak pénzt akar kérni a kifutóra kiengedett tigrisekért, mondván ettől jobb lesz az állatkertnek... bocsi, nem kötelező kimenni, nem kötelező befalni a marhahúst, ha nem tetszik zárd be a tigrised és etesd tovább patkánnyal!

    http://digimokus.uw.hu

  • digimokus

    tag

    válasz Csakénvagyok #23 üzenetére

    Már ne hari, de ezen az alapon szüntessük meg az internetet, mert minden ami fent van rajta, valakinek a szellemi tulajdona és mindenki perelhet mindenkit.

     
    Az online újságoknak akkor lenne jogos a követelésük:

    - ha a Google News az egész cikket beidézné, nem csak egy részletét. Te tudsz úgy használni egy fényképezőgépet, hogy az 50 oldalas leírásból láttad az első 2 oldalt? Ha valaki megmutatja neked az első két oldalt - ami önmagában értéktelen - akkor nem pont arra vesz rá, hogy vedd meg az eredetit? Itt a "vedd meg" arra irányul, hogy nézd meg a cikket az eredeti helyén az ott megjelenő és az oldal tulajdonosának pénzt hozó reklámokkal együtt. Hol itt a rablás?

    - ha a Google News nem említené meg az oldalain, hogy honnan származik a hír részlete. Az újságok egymástól is idéznek olyan felületeken, ahol saját reklámjaik vannak. Ha Google teszi ezt, akkor Ő rögtön maga az ördög?

    - ha a Google News ezzel saját bevételre tenne szert. Az árukapcsolás fogalma arról szól, hogy leteszek eléd egy árut, majd ugyanarra az asztalra leteszek mellé egy másikat is és a kettőt együtt veheted csak szemügyre. Ilyen van a Google News esetében? Látsz egyetlen reklámot is az oldalon?
    Vagy ha Te bemész egy áruház 6. szintjére és ott ingyen kapsz üdítőt anélkül hogy bármelyik másik szinten vásárolnod kellene vagy akárcsak be kellene tenned a lábad, szerinted rögtön megjelennek majd a fogyasztóvédők mondván hogy ez így árukapcsolás, bújtatott kedvezmény azért, mert a többi szinten árut adnak el...? :F

    http://digimokus.uw.hu

  • digimokus

    tag

    Még valami a "Ha egy cég tiltakozik hogy őt bizony ne linkelje a google, annak tiszteletben kel tartania, s nem úgy odavágni egy kódot, hogy tedd be te, b@zd meg." megállapítással kapcsolatban:
    - Szerinted tényleg annyira nehéz egyszeri alkalommal betenni 41 karatert egy online újságba? Nehezebb mint a korábban leírt, megoldást véletlenül sem akaró vádaskodások?
    - Szerinted probléma van azzal, hogy minden újság akkor változtathatja meg a megjelenési lehetőségét, amikor csak akarja (beteszem-kiveszem, ha akarom az összes cikknél, ha akarom csak annál amelyiknél)?

    Volt egy kérés a részükről: Nem akarnak szerepelni benne. Itt a megoldás, ráadásul saját kézben tartva a szabályozást. Mi a probléma? Mert ha még mindig van probléma, akkor ennek az egész online hírportálok által előadott sikoltozásnak semmi köze az eredeti felvetéshez, mivel nem érdekli őket a megoldás.

    http://digimokus.uw.hu

  • digimokus

    tag

    válasz Csakénvagyok #27 üzenetére

    Értem amire gondolsz, de ezt szerintem nem lehet annyival elintézni, hogy erőpolitika.
    Létezik az internet és léteznek a számítógépek. A keresők manapság az internet használatának szerves részét képezik, olyannyira hogy ha pl. az online újságok szerkesztői többé nem használnának keresőt, két nap múlva szó szerint lehúzhatnák a rolót! A kereső botok az oldalakon linkről linkre haladva térképezik fel a netet, máshogyan nem is lenne lehetséges.
    A probléma erkölcsi vonalát technikai úton tudjuk megvalósítani, azaz be kell avatkozni a jelenlegi rendszerbe. Ezzel nincs is semmi gond, a megoldás problémája ott jelentkezik, hogy melyik az ésszerűbb:
    A. Minden - önmagát a keresőkben való megjelenéssel kapcsolatban kizárni/korlátozni akaró - weboldal saját maga szabályozzon egy kapcsolót.
    B. A kereső infrastruktúrájába építsünk be egy szűrőt.

    Az A esetben a döntést az oldal az ott található tartalmakra nézve végtelenül rugalmasan és számára tetszőlegesen szabhatja meg, míg B esetben a kereső botoknak minden egyes link követése előtt végig kell ellenőrizniük egy tiltólistát tartalmazó adatbázis-táblát, ami ugye nem lehet egyetlen helyen, tehát a karbantartása és állandó szinkronizálása is időbe telik, ráadásul a weboldalaknak mindig a Google rendszerébe kellene mászkálniuk azt adminisztrálni, hogy most mi az amit letiltanak, mi az amit nem. Nem nehéz kitalálni, hogy melyik megoldás teremt tisztább és átláthatóbb, kezelhetőbb helyzetet arról nem is beszélve, hogy az említett tiltólista adattáblájához való hozzáférés súlyos százalékokkal dobná meg a szükséges számítási teljesítményt és ami a legfontosabb, ezen keresztül a felhasznált energiát.

    Tehát lehet választani a rugalmas "nálam van a távirányító és én szabom meg mit akarok" elv és a feleslegesen energiazabáló és - nem kell hurrogni, mert ez is a dolog vele járója - a környezetet jobban megterhelő megoldás között.

     

    http://digimokus.uw.hu

Új hozzászólás Aktív témák