Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Megfordítom a kérdést: miért ne használ(hat)nék floppyt?!?
    Mindezt olyan értelemben írom, hogy - már évekkel ezelőtt - szinte divat lett FDD nélküli gépet építeni. A legviccesebb az volt, amikor jó pár évvel ezelőtt, az egyik számtech újság azért pontozott le egy egeret egy teszt folyamán, mert floppyt mellékeltek hozzá, nem CD-t, és a nagyonmodern újságírónak nem volt FDD a gépében... LOL. Egy átlag konfig 100K (monitor nélkül), egy kicsit komolyabb nem jön ki 200K-ból, és ha az ember minőségi cuccokra törekszik, a végösszeg könnyen meghaladhatja a 300K-t. Egy FDD max. 2K-ba fáj, azaz egy picit is gémer konfig árának alig 1%-át teszi ki, ergo bárki számára elérhető. Lassítani nem lassítja a rendszert, a zajszint sem nő, normális házban rondának sem ronda - akkor miért ne raknék a gépbe egy olvasót?!? Nekem most is van a gépben...Ha csak egyszer rákényszerülök a használatára, már megérte az árát...
    Amúgy éppen a minap pakoltam, találtam pár floppyt, gondoltam megnézem mi van rajtuk. Érdemes volt: a néhány éve meghalt nagyapámról volt rajta néhány, elveszettnek hitt fénykép...
    A cégnél van egy stand-alone gép, amin olyan régi, zömében grafikai és kiadványszerkesztő progik futnak (az újakra nincs pénz...), hogy még Win95 (sic!) fut rajta. Erre a gépre van akasztva egy szkenner, ami sokáig az egyetlen ilyen eszköz volt a cégnél (tán tavaly vettek pár újat), emiatt ha szkennelni akartam, kizárólag floppyn tudtam az eredményt elvinni...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz lorenzen #34 üzenetére

    Nos, amikor én vettem gépet (cca. 2 éve), akkor még volt.
    De most is találtam (http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=02223), igaz lehet hogy csak az árlistában szerepel (ráadásul elég drága is).
    Szerintem fel lehet hajtani még, ha nagyon akar valaki.
    Ezzel együtt, valószínűnek tartom, hogy a következő gépemben már nem lesz FDD (hacsak a mostanit át nem szerelem). De én cca. 3 év múlva tervezem a jelenlegi konfig cseréjét (kivéve ha nagy összeget nyerek a lottón).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák