Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szada85

    aktív tag

    Én is azt gondolom, hogy önmagában nehéz definiálni, mitöl lesz egy folyamat lufi.

    Önmagában ma már sajnos azt is nehéz eldönteni, hogy melyik az a médium, akitöl valós, megbízható információt tud az ember kapni, annyira rákapott már mindenki, hogy a saját érdekeinek megfelelöen manipulálja az embereket a számokkal, mutatókkal, cikkekkel, lufizással.
    Rendszeresen olvasok több gazdasági online oldalt, de rettentö nehéz szürni, hogy mi valós, és mi a célnak megfelelöen színezett.

    Nyilván egy ingatlan.com-nak, banknak az a jó, ha minden happy, minden emelkedik, plusszos, mert ezzel is be tudnak még újabb és újabb embereket ültetni, hiszen ha mindenhol hetente kétszer azt olvassa, hogy "venni kell, szárnyal, kilött, tudömúún", akkor el is fog csábulni, és ez jó a bankoknak, az ingatlanosnak is. Az is biztos, hogy aki 2011-2013 körül fel tudott ugrani a vonatra az most nem panaszkodik, hogy az akkor vett lakása most többszörösét éri, és szerinte minden rendben van.

    Ha a saját példámat nézem, hogy 2013 körül - még a nagyon meredek kilövés elött - multinál ipari mérnökként 300 nettó körül kerestem, és amit akkor nézegettünk panelokat (Kökihez közel, 1,5 szobások, 40 m2 körüliek, csak példának) ezidötájt 7-8 millióért már beköltözhetö állapotban meg lehetett venni, addig most egy ilyen mérnök hazavisz 400-450 ezret nettóban, ugyanott ugyanakkora azonos állapotú lakások pedig 23-25 millió Ft körül vannak, akkor arra én azt mondom, hogy nem arányosan változtak.

    Ehhez hozzá kell venni persze, hogy a 2013 körüli árak még a 2008-as válság során megrogyott környezet miatt is voltak ott, ahol, így arra a szintre nehezen hihetö, hogy visszamennének (nem lehetetlen persze), de mondjuk a mostaniakat elosztva 2-vel, nagyjából akkor követnék le a bérek, és egyéb emelkedését szerintem.

    De majd úgyis kijavítotok, ha valahol rossz a gondolatmenetem. :)

Új hozzászólás Aktív témák