Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A cikk alaposságát én is megkérdőjelezném.

    1.: Kellemetlen tényként el kell ismerni, hogy sok állami háttérszervezet bizony lazán alkalmazza a Microsoft szoftvereit, és tele vannak olyan makrókkal, amiket csak eredeti Office csomaggal lehet futtatni.

    2.: Ha már összevetjük egy fizetős és egy ingyenes szoftvert, akkor azért érdemes ezen ellamentálni. Ahol én dolgozom, ott kb. 50 gép van. Napi szinten használják az Excel-t és Word-ot. Most számolgassunk csak, mennyi pénzbe kerülne 50 gépes Licenc? Bruttó 65e Ft / 5 gépes licenc a legolcsóbb (vagyis 650e Ft összesen), amit találtam SBP-ben, illetve van MidSize Licenc, gépenként 12,3 euróért per hó plusz áfa (50 gépen 615 euró plusz áfa költség havonta!). Ezzel áll szemben a teljesen ingyenes OpenOffice / LibreOffice. Hát ha én a gazdasági igazgatónak be akarnám adni, hogy itt az új, csúcsszuper Office, "csak" ennyit kellene fizetni érte, miközben van egy ingyenes alternatíva, akkor aligha kérdéses, melyiket fogja választani.

    3.: Tegyük hozzá, hogy nincs se XP támogatás, se Vista támogatás. Hogy XP nincs, hát... oké, érthető, de itt még akad ilyen gép sajna-bajna. De a Vista azért nem olyan kurta régi OS, hogy azt se támogassuk már, kérem szépen! Ismét megjegyezném, hogy a Libre/Open Office fut ezeken az OS-eken is, probléma nélkül.

    4.: Nagyon nagy negatívum, hogy a végleges licenc csak egy gép / licenc szabállyal él. Vagyis ha egy gép bedöglik, és a helyére új kerül, a régi Office 2007-et még lehetett lazán telepíteni (2010-nél még nem volt ilyen), gond nélkül futott. Ha jól tudom, az Office 2013 már nem engedi ezt meg. Oh, persze, előfizetésnél nem gond... annyira.

    Összegezve a saját tapasztalataimat, az egyetlen indok, amiért pár MS Office licenct érdemes megvenni, hogy legyen egy-két gép, ahol az esetleges állami excell makrós istenveréseket tudjuk futtatni, de amíg a többség a napi feladatát el tudja látni ingyenes szoftverrel, addig miért adjunk ki pénzt egy szoftverért, amivel számtalan megkötés és probléma jár?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák