Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #7 üzenetére

    Majd meglátjuk. Az Anandtech, Guru3D és a TechPowerUp azért annyiban hátrányban van, hogy nem ők írták meg decemberben az infókat a 96 magról és az AVX-512-ről, hanem mi. Nyilván jó okkal trafáltunk bele ilyen pontosan, láttuk a partnereknek leadott legfrissebb útitervet. ;)

    #8 S_x96x_S : Ez igazából nem óvatosság. Valójában a szerverplatformoknak az utóbbi időben két megjelenési idejük van. Az első, amikor elkezdik szállítani a nagy megrendelőknek. Ilyen alapon már a Milan és az Ice Lake-SP is megjelent. A második dátum, amikor megjelenik mindenkinek. Ilyen alapon a Milan és az Ice Lake-SP tavasszal érkezik. Ezekről nemrég szereztünk tudomást a gyártóktól. Ezért nem beszél az AMD és az Intel csúszásról az új szerverplatformjaiknál. Papíron mindkettőből szállítottak a múlt év végén. Az más kérdés, hogy nem a piacnak, hanem a kiemelt partnereknek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #26 üzenetére

    Én decemberben nem lehetőségről írtam, hanem konkrétan 96 magról. Szóval sem említettem, hogy 128 mag lesz lehetségesként. Emellett az AVX-512-t is lehoztam.

    Mint írtam majd meglátod. Eleve fura, hogy azt kéred számon, hogy pont eltaláltam a speckókat. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a következő... ;]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #37 üzenetére

    De írhattam volna 128-at is, 80-at, 120-at, egy rakás opció volt még, de mégis 96-ot írtam decemberben, mert annyi volt feltüntetve az OEM útitervben.

    Desktopon is elmegy majd a későbbi Threadripper 96 magig. A mainstream valószínűleg marad három CPU chipletnél, ami Zen 4-nél 24 mag.

    Az Intel magszámban átveheti a vezetést, mert ők egy olyan generációt is terveznek a 7 nm-en, ahol 12 nagy mag lesz, és mellé raknak 24 Atom magot. Az AMD ebben az irányban valamiért nem bízik eléggé, de könnyen lehet, hogy Gelsinger is lelövi. Sok függ attól, hogy a Microsoft megoldja-e a Windows problémáit. Meg az sem lényegtelen, hogy a fejlesztők akarják-e ezeket a dizájnokat támogatni, vagy csak választanak egy magcsoportot, és a másikat érintetlenül hagyják.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #39 üzenetére

    Mindegyik ultramobil lapka ezen az úton indult el, és az alkalmazások nagyjából 0,1%-a támogatja a többklaszteres működést. A többi kiválasztja a nagy vagy a középső klasztert, és a többit érintetlenül hagyja. És ezt úgy, hogy az Android rendszere messze a legjobb a heterogén többmagos dizájnok kezelésében. Az iOS és a macOS még a Windows 10-hez viszonyítva is le van maradva.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #43 üzenetére

    De van. Az Apple alapvetően azzal dobálja a teljesítményt a saját magjaiba, hogy tömik pufferekkel és gyorsítótárakkal, egyszerűen a friss gyártástechnológia mindig megengedi. Az AMD a Zen esetében alapvetően ugyanezt csinálja, pont ugyanazért, amiért az Apple. Megengedi az alkalmazott gyártástechnológia. Az Intel azért nem csinálja, mert a saját gyártástechnológiájuk erre nem elég jó. Szóval van megoldás az IPC növelésére, csak nem ötletes módon, mint régen, hanem brute force módon a gyártástechnológia által.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák