Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PRO-peller

    senior tag

    válasz bigmasterg #45 üzenetére

    "Jobban örültem volna ennek az érzékelőnek D800 házban."

    De hát van érzékelője a D800-nak. Mi változna ha a D800-ban kisebb felbontású érzékelő lenne?

  • ROBOTER

    addikt

    válasz bigmasterg #45 üzenetére

    Bőven elég lett volna, ha a Nikon veszi a fáradtságot és a D800-akba belerakja az sRAW, mRAW funkciót. Egy tisztán szoftveres dolog. De talán ez is üzletpolitika.

  • KTTech

    veterán

    válasz bigmasterg #73 üzenetére

    De, lehetne RAW-ban is kisebb felbontásúra venni... ahogy Roboter is írta, tisztán csak szoftver kérdése.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • #40935168

    törölt tag

    válasz bigmasterg #73 üzenetére

    Más a zaj "viselkedése" leméretezés után. Pixelszinten a D800 is nagyon jó magas iso tűréssel rendelkezik. Ha ehhez hozzáveszed azt, hogy egy teljes 36MP-s képen nagyon aprók a pixelek - értelemszerű, hogy a ZAJPIXELEK is nagyon aprók. Ezt leméretezed 12MP-re és megtörténik egy kisebb csoda - a kép kitisztul, kisimul. Totál más, mint egy natív 12MP-s szenzor. A többivel egyetértek, de a HDD olcsó, én 4 terán csücsülök a NAS-ban, tavaly nyár óta D800-azok, minden egyes nem elrontott kép (!) megvan rajta azóta, szerintem ha elkezdeném a gyepát, mi az ami értékelhető és mi az ami kuka (vagy átteszem jpeg-be), durván a 75%-uktól megszabadulnék - ismét irdatlan szabad helyem lenne. (Most úgy 3.6TB telítettség körül jár a zfs pool-om). Szóval túl van ez is lihegve, 42MB nem a világ vége és lehet okosan is fotózni, meg 20-25-ökért archív HDD-t is venni, stb.

  • #40935168

    törölt tag

    válasz bigmasterg #73 üzenetére

    Stúdión kívül is rengeteg mindenre jó. Természetfotó - alap. Hatalmasat üt egy óriáskép, ami pixelszintig éles (ha jó obival, jól lőtted meg), leméretezésnél meg örömmel tesztelgeted az algoritmusokat és utána az élességállítást, melyikkel kapod a leggyönyörűbb eredményt, úgy karcol a kép.

    Vagy múltkor az állatkertben jártam 24-70-el. f/5.6-ra rekeszelve 70-en lő az ember Zsiráfot kb 20 méterről, nem egy nagy zoom, de hugomnak megtetszettek a zsiráf nagy szemei és szempillái - crop-oltam egyet és még mindig bőven fullhd képméret közelében voltam úgy, hogy az állat feje immár fő téma lett, még így is overkill Facebook-ra vagy akár flick-re is. Tehát a zaj is jól viselkedik rajta (köszönjük, Sony), a méretnek is van előnye, én imádom.

    Van a megapixelfétis, igen, én sem ezt akartam (előre szólok, én még féltem is ettől).. de jött a nyaralás, gép kellett, D600 még sehol, afenébe.. nézegettem dinamikát, zajt, hmm .. lett ez. Örülök a 36-nak, csodás, ha jó képet kap el az ember borotvaélesre.

    Szóval nem az a kérdés, hogy mire nem elég 12 megapixel, mert ezt én sosem kérdőjelezem meg. A kérdés az, hogy mivel bővülnek lehetőségeid 36-tal. :U Vagy akár 22-24-gyel (5Dmk2, 5Dmk3, D600-610) .. elbírta volna ez a retro-új váz a 24-et, de amúgy 16-tal is tök rendben van, az 1/4000 zavaróbb (főleg, hogy pont egy fényerős 1.8-ast adnak hozzá a kit-ben - kimész nyáron a strandra és ajjaj).

    A D800 egy nagy megosztó gép. Van, aki jön a "minek?" -ekkel és a "jobb lett volna, ha"-kkal, van aki pedig egyszerűen azt mondta, "uhh, állat, kell nekem" - és lőn szerelem. Mindkét tábornak jogos az érvelése. Mások a preferenciák (tojok a sorozatra pl). De én szeretem ezt a kontrasztot és a merész lépéseket, érdekes kütyük érkeznek és öröm őket használni.

    McPite: ez nem kívánságműsor, mit kellett volna hogyan :DDD - ezt nem mi irányítjuk, hanem a hülye marketing. Egyből nem adhatnak mindent a kezedbe, akkor a fejlesztési költségek hogyan térülnek meg ? Majd a D900.. :K (Vagy az sem). Itt egy kész termékről beszélgetünk. Ráadásul full off-ok vagyunk a Nikon Df topic-jában.. :U :B

    Df: nem kéne. Egy D800E kijön belőle. Vagy egy D600-610 valami értelmes obival.. Ezzel a (nagyon jó) szenzorral és mérsékelt tudással + kicsit ügyefogyott kezelhetőséggel + design (vs. fogás).. nem lenne szabad 500 mátyás fölé mennie. Mégiscsak azért veszek egy gépet, hogy fotózzak vele, nem azért, hogy nézegessem, milyen csinos :U

  • tetrix

    tag

    válasz bigmasterg #73 üzenetére

    .."Plusz kisebb megapixellel gyorsabb sorozatra is képes lehetne a D800.."

    - képes,portrémarkolat kell rá,és 8db ceruza akku,vagy 2400mAh-s akku!
    kisebb megapixelre is van lehetőség ha DX módot választasz.

    mellesleg a D800ashoz nem sok köze tényleg,fénymérője is teljesen más!

    amúgy jó gép ez!

    [ Szerkesztve ]

  • tetrix

    tag

    válasz bigmasterg #86 üzenetére

    nyilván nem a DX miatt veszi az ember, de volt rá alkalom mikor néha így használtam; fehéregyensúlyra nem árt saját WB-t beállítani.
    nem tudom milyen a kártyafoglalata,de egy SD sokkal rugalmasabban használható,hacsak azt veszem hogy a laposok többségében van SD olvasó; pl. nem kell egy fotózásnál még plussz,külső kártyaolvasókkal bajlódni.
    ez a gép meg teljesen jó egy foglalattal is,be van ez lőve mire kell,nem akar egy gépet sem kiváltani.ahogy írták új katagória.

    [ Szerkesztve ]

  • #40935168

    törölt tag

    válasz bigmasterg #86 üzenetére

    Sötét templom belső ismerős. LiveView és hűteni kell a fehéregyensúlyon, ha tudod, hogy nagy iso-ba mész. Pár tesztlövés és helyreáll a kép színügyileg is. Magas iso-n a bőrszín a legkritikusabb, de az minden vázon, csak amott szemcsés, itt meg "műanyag" hatású lesz, mert a szemcsék leméretezés után nem látszanak annyira szembeötlően (pixel szinten természetesen ugyanúgy, az eredeti képen) és szemcsék helyett "kimosott" lesz az eredmény. Ez nem a váz vagy a Nikon baja, hanem ilyen sajna a leméretezés. A nagyon elcseszett wb-jű menthetetlen képeket én fekete-fehérbe teszem és egyből megmentettem, ha pedig totál szétmosott, kap utólag grízt és már nem is faggat senki, mi a baj. De nem sok ilyenem van, ki lehet rengeteget hozni a vázból, csak máshogy kell kezelni a képeket. És ez az "őrület" csak folytatódni fog, ahogy pár év múlva már a 36MP is csak egy átlagos felbontás lesz. Érdemes még a 800-asod kijelzőjét kalibráltatnod (illetve újrakalibráltatnod) a Nikonnal, mert sárgásba-zöldesbe hajlik, mint a D4-é. A balszélső AF pont pontatlansága az új szériákat már nemigen érinti, régieket igen, én ezt is megcsináltattam a német szervizzel, persze ki tudja, milyen raktárból kap az ember vázat ugye. Szar fényeknél a LiveView sokat segít, milyenek lennének a színek (custom WB). De ebben már mindenki maga dönt, én a Stephansdom-ban csináltam jó képet (sárgásság nélkül), de majd lehet elnézek Egerbe a bazilikába és kipróbálom ismét a mókát. Természetesen kézből, mert amúgy minek magas iso-ra menni templom-ban. ISO100 egy sötét templomban f/9 körül még az embereket is "láthatatlanná" teszi ;]

    Én a 800-ast mindenesre használom, tájak, állatok, dokumentáció, hülyülés a barátokkal, még koncerteztem is vele 24-120 f/4-en katt, ami igazán kihívás (2.8 még jobb lenne, illetve a magas iso-t megfejelik a színes, mindenféle színben az előadókra világító lámpák), makró, stb.. - imádom a vasat, de sok nyűgöm volt vele, mire megtanultam, mit kell máshogy csinálni "előhíváskor" és olykor fotózáskor is. Nem úgy kezelendő, mint az általad említett vázak.

    [ Szerkesztve ]

  • #40935168

    törölt tag

    válasz bigmasterg #91 üzenetére

    Igen, ezt kommunikálta. Egy amerikai srácnak ez nem volt elég, elküldte Németországba, a düsseldorfi nagyszervizbe balszélső AF modul kalibrációra + kijelző korrekcióra és az eredmény jó lett. Én is elküldtem ide, 30 mátyásba fájt biztosított, regisztrált DHL-en keresztül, átvétel már személyesen történt, mert pont mellette volt kiküldetésem Németben a céggel, így tettem Düszibe egy kis kitérőt és megvolt. Atom rendesek, nagyon korrekt, nagyon jó szerviz és mondanom sem kell, hogy a váz tökéletes. Mindezt nulláért, a magyar garipapírral (enyém bluechip-es, de ők is Nikon partnerek, szóval rendben ment minden). Azóta csak szenzort tisztogatok párhavonta és használom nagy megelégedéssel. Valszeg a Fóti út is megcsinálja ezt Nekek, a friccek biztos.

Új hozzászólás Aktív témák