Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowK

    tag

    válasz attila9988 #26 üzenetére

    Hol fáj az, hogy hanyas verziót ír? Tán az MS jobb, évekig fejlesz egy sz@rt, kiadja dobozban, drágán, majd kiderül, hogy télleg sz@r. Ismerős a történet? Vista, naugye... Persze aztán jönnek az SPk...
    Hát lehet ezt így is csinálni, viszont egy másik megközelítése a dolgonak, hogy nem zárt ajtók mögött megcsinálják aztán vedd meg a dobozt, majd lehet gáz lesz, hanem kezdetektől kis iterációkban publikálják.
    Ez kinek is jó? Hát a felhasználónak is, és a googlenek is. Alapoktól kezdték újra tervezni a böngészőt. A design maga minimális, a leg kevesebb helyet fogja el a képternyőn. Miután az alap szerkezet kész van, és a JS engine is, már kibocsájtható az első verzió. Hát ez még nem tud sokat, csak jó felület, meg gyors renderelés. De ez a célja az első iterációnak, az alapokat publikálni, és megnézni, hogy mit szól hozzá a nép. Minden visszajelzésből mi is nyerünk és ők is nyernek.

    Ez eddig persze úgy hangzik, mint egy saját vélemény, lényegében az is. Viszont van ennek technológiai alapja is. Ezeket úgy hívják, hogy iteratív fejlesztési technológiák. Azon alapul, hogy a termék felesztését nem úgy csinálják, hogy bezárják az ajtókat, aztán majd a dobozos termékről eldöntöd, hogy jó-e valamire, hanem mehet közben annyi prototipust legyártanak, amennyit lehetséges, hogy a fő irányvonalakat a lenndő felhasználók nézzék meg, és ha jó, tudják, hogy jó fele haladnak, ha nem, akkor tudni fogják, hogy korrigálni kell, és így nem ölnek bele pénzt kifejelszteni teljesen egy olyan részét a dologonak, ami senkinek se kell. Emellett út közben rengeteg teszt adat megy be hozzájuk, és segít nekik stabillá tenni az egészet.
    Ha megnézed, hogy a többi böngészőhöz képest mennyire fiatal, észreveheted, hogy nagyon stabil és jól átgondolt alapokat adtak neki, amire elhet építkezni.
    Ezért is adták ki a release-eket. Ha a népnek nem teteszett volna az alap koncepciója a chrome-nak, feleslegesen haladtak volna tovább erre építkezni.
    Ez lenne a lényege az iteratív fejlesztésnek. Ezek az alapok, ezeken belül létezik több féle, pl Agile software development, Extreme programming, stb. A lényeg bennük, hogy mindegyik az iteratív fejlesztésen és prototipizáláson alapul.

    Ezzel lehet vitatkozni, de ha rájösztök, hogy ez nekünk is jó, akkor nem érdemes.

Új hozzászólás Aktív témák