Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pechman8

    aktív tag

    válasz konzumpro #65 üzenetére

    Ismerem ezt a chipet is. Biztos vagyok benne, hogy nem okoz csalódást. Nagyon kecsegtető vele az igazi dual-mono kialakítás. Én azonban maradtam az AD1864N-K nál, ami szintén nem szigma-delta. Így nem kellett bajlódnom a digitális sztereó jel szétválasztásával. De ez én vagyok. Így történt.

    Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

  • domerator

    veterán

    válasz konzumpro #86 üzenetére

    Írtam, hogy csak fantáziálás... bár szerintem még soha senki nem próbált mondjuk valami olyat, hogy pl. épít egy kétutas hangdobozt, amiből a mély(ebb) sugárzót mondjuk egy gordonka testébe, a magasat meg egy hegedű testébe építi (vagy akár lehet hangszóró helyett rezonátor is) és vonós zenét próbál rajta hallgatni... ha sok időm és pénzem lesz egyszer, akkor lehet kipróbálom.

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz konzumpro #92 üzenetére

    5350 euró/pár németországi áron. És ez még csak a belépőszínt. A német Teufel sírva könyöröghet a receptért. A méregdrága termékeiket, ehhez képest, üveggyöngyért árulják.
    OFF]Van egy Teufel fejhallgatóm. Ajándékba kaptam. Nem vagyok elámulva a hangzástól.

    Azt gondolom, a realitások talaján kellene maradni. Nyilván ki lehet fizetni egy pár Serblin hangszórót. De kevesen akarják kifizetni. Magyarországon még kevesebben.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • adapter07

    csendes tag

    válasz konzumpro #97 üzenetére

    Nos "a stílus maga az ember", ha valaki öntelt, fennhéjázó stílusban nyilvánul meg, akkor ne csodálkozzon, hogy hasonló válaszokat kap. A műszaki tudományok területén szeretjük a kézzelfogható bizonyítékokat, a "szerintem" nem elég.
    Egyébként a posztban érdekes kérdések merülnek fel, kár hogy válaszokat nem kapunk. Engem az egész Egely György magasröptű írásaira emlékeztet, fantasztikus dolgokról olvashatunk nulla konkrétum és bizonyíték mellett. Például a kolléga megállapítja, hogy az ellenállásnak "iránya van". Tegyük fel, hogy igaz, akkor a kérdés, hogy miért? Vagy például a légszerelés kontra NYÁK kérdésben is szívesen meghallgatnék olyan érveket, amelyek bizonyíthatóak is. Olyan érzésem van, hogy az író nem szívesen bajlódik az elméleti háttérrel, az esetleg hiányzó ismereteit kísérletezéssel próbája pótolni.

  • niof

    addikt

    válasz konzumpro #100 üzenetére

    Nem is ez a probléma igazából, a stílus az hagyján. Inkább itt többen azt kifogásoljuk, hogy semmivel nem támasztja alá a tapasztalatait, csak azzal, hogy neki jobban tetszik.
    Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy mérnökkel terveztetnél egy hidat, rengeteg számolás, tervezés mérés, statika stb. alapján megcsinálja a tervet, és megépítik, tökéletesen működik. A másik fél, meg mondjuk egy sima kőműves (nem degradálva a kőműveseket, értsd helyesen), aki elkezdi felépíteni a hidat, kvázi ad hoc módon, és ha elkezd instabillá válni, akkor aládúcolja, kitámasztja, fellógatja stb., de nem tudja igazából, hogy mit csinál, csak azt, hogy enélkül össze akar dőlni a híd. Aztán miután elkészül, funkcionál, még lehet nem is csúnya, csak lehet, hogy 100* akkora idő, pénz, energia befektetésével jut ugyanoda, mint a mérnök.
    Nyilván nem azt várjuk tőle, hogy vásároljon milliós műszerparkot, és mérjen be mindent, de azért az egy kicsit kevés, hogy azért jobb, "mer' csak, mer' én azt mondom". Ahogy mások és én is megjegyeztem, üdvözlendő dolog, ha valaki a saját útját járja, és örömmel tölti el az idő, pénz, energia, amit a hobbijára költ. Ebben az égvilágon semmi kivetnivaló nincs. Abban sincs, ha bizonyos dolgokat, megoldásokat titokban akar tartani, ez is teljesen rendben van.
    Viszont nehezen védhetőek a szokásos audiofool lózungok, amiket hangoztat, hogy érzelmek, meg lejön a hang a dobozról, meg hogy máshol ez sehol nem szól így stb., ha nincs ami műszakilag alátámassza az állításait. A csöves erősítőket pl. pont azért szeretik sokan, mert bár torzít a hangjuk, esetleg %-os nagyságrendben is, de ezt máshogy teszik, mint a félvezetősök. Pl. az alapfrekvencia felharmonikusai a páros szorzatokra esnek, félvezetősöknél pedig a páratlanokra. Ez utóbbi természetellenesnek hat és zavaróan befolyásolja a hangot, míg a párosok nem, azok épp hogy kellemesek az agynak. Emellett (igazából ez által) színezik a hangot, itt-ott kiemelések lesznek, jellemzően melegebb, intimebb hangzást produkálva.
    De ha a hangdobozt vesszük górcső alá, az sincs rendben. A gyártó kifejezetten hangsúlyozza a technikai leírásban, hogy tölcséres (back-loaded horn) dobozt ajánlanak hozzá, és egy komplett tervrajzot is mellékelnek. Valamint javaslatokat tesznek a csillapítóanyagok elhelyezésére és mennyiségére. Annyival egészítik ki, hogy lehet használni reflex rendszerben is, amely kompromisszumos megoldás, mert így 120Hz alatt esni fog a mélyátvitele, 50-60Hz-en egy "kontrollált" kiemeléssel.
    A fentieket alapul véve hallható valamennyire a felvételen, hogy egy énekhangra kihegyezett, erősen színezett hangkép keletkezik.
    Ezzel egészen addig nincs baj, míg saját magának gyártja a hangrendszerét, és csak ő hallgatja.
    Ha más stílust játszanánk rajta, mennyire jelenne meg a mélytartomány (a rendszeren). Mennyire lenne egyenletes az átvitel? De hát ugye ez is olyan, hogy mérni kéne, mert amit az ember helyesnek gondol, az az esetek nagy többségében nem az, és ennek nagyon egyszerű oka van. A hallásunk nem egy műszer, nem működik azonosan, akár 2 egymást követő órában sem. Egy megfelelően fejlesztett és alkalmazott, kalibrált mérőeszköz pedig mindig ugyanazt az eredményt mutatja. Szóval lehet kézzel lábbal harcolni a realitások ellen, de ha egy isteni kinyilatkoztatásként nyilvánosságra hoz egy cikket, akkor nem megsértődni kell azon, ha a magamfajta technicisták, vagy a "szakik" rámutatnak a gyenge pontokra, és kérdéseket tesznek fel, hanem szembe kellene nézni a közösséggel, ahol ezt megosztotta, és bizonyítani a leírtakat. És mindezt teszi egy olyan weboldalon, ahol eleve a műszaki szemléletű(bb) érdeklődők fogják a cikket nagy valószínűséggel elolvasni. De mivel így viselkedik, ahogy, lehet úgy is tekinteni az irományra, mint egy kvázi nyílt provokációra azokkal szemben, akik esetleg már valami kézzel foghatót is letettek az asztalra, és ez által alátámasztható érveik vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Vesa

    veterán

    válasz konzumpro #100 üzenetére

    Elbeszélsz mellettünk szerintem. Nincs azzal gond, hogy kísérletezik valaki, sőt, ez pozitív! A stílussal sincs gond! Amivel gond van, az kvázi mindenki más lesajnálása, tehát mindazoké, akik még nem "világosodtak" meg úgy, mint a szerző, és akkor itt meg is érkeztünk a valláshoz. :D
    Ha a kísérletezésnek pozitív eredmnénye van, az tök jó mert fejlődés van. De egy olyan, eleve szubjektív érzékelésen alapuló dolognak, mint a hallás, nem lehet egyetemes igazsággal hangrendszert építeni, mert ami a szerzőnek maga a csodás isteni hangkép, az másnak nem lesz az. És nem azért nem lesz az, mert lesajnálni való "ateista", hanem azért, mert számára mást jelent a "jól szól", egyszerű genetikai, anatómiai okokból...De ezt már kifejtettem korábban.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Tulku

    veterán

    válasz konzumpro #128 üzenetére

    Miért?
    Miért kell mindenkinek teljesen egyforma hangképet, hangzást keresniük?
    Nem vagyunk egyformák....sem istenek....

  • bkercso

    nagyúr

    válasz konzumpro #128 üzenetére

    100%-ig meggyőződve viszont csak a fanatikusok vannak valamiről, ami szubjektív. A szerintem azt is jelenti, hogy a saját tapasztalatom mellett tiszteletben tartom a másik tapasztalatát, ízlését is.

    A tények viszont más tészta. Ha az elektroncső hajlamos a mikrofóniára, az nem szerintem dolga. Szerintem. :R

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Vesa

    veterán

    válasz konzumpro #118 üzenetére

    ?? Szövegértés?

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák