Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    válasz #25954560 #16 üzenetére

    Én arra jutottam, hogy ilyen házakba víz nélkül ekkora teljesítményt már nem érdemes tervezni, de ha már vízzel babrál az ember, akkor ott sokkal fontosabb a megfelelő légáramlás kialakítása, mintsem a minél nagyobb légtér odabent...hiába tágas, az is felmelegszik pillanatok alatt és megreked a forróság, ha nincs rendesen, gyorsan, hatékonyan elvezetve ...innentől kezdve pedig igazából szükségtelen helypazarlás az ekkora házbelső. Megint csak szerintem. :)
    Egy szendvicsházba pedig vizet rakni még nehezebb, viszont talán ennek a műfajnak ezek a legkielégítőbb megoldásai, ami perverz elégedettséget okoz, hogy a lehető legkisebb méretre a lehető legerősebb DIY komponenseket tudta az ember besűríteni...és szerencsés esetben még a hűtést is sikerül hatékonyra belőni. Nem olcsó, nem könnyű mulatság, de pont az aprólékos tervezés, szenvedés és a nehézségek miatt érezhető achievement-nek a végeredmény.
    Ezek a batár mITX házak (Silverstone-nak van ennél kisebb mATX háza is) viszont pont megölik az egész koncepció lényegét. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák