Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz dezz #30 üzenetére

    Nem összeesküvés elmélet. Tekintettel arra, hogy évek, évtizedek óta fel-felmerül az USA TB-rendszer reformjának ötlete. És nem kis részben kimondottan a magas gyógyszerköltekezés és ennek mindenki által ismert okai állnak a háttérben.

    (#31) pnauser
    Büntetni azért fognak, ha egy perben vádlott vagy, a rendőrség úgy véli, hogy a gépeden bizonyítékok vannak, de le van titkosítva, és nem adod meg a kulcsot.
    Mondjuk nem értem, ilyen esetben:
    1. hol marad el az ártatlanság vélelme;
    2. hol van az az alapelv, hogy magad ellen nem kell vallanod, bizonyítékot szolgáltatnod.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz joghurt #36 üzenetére

    Az alapos gyanú az még nagyon messze van a bűnösség bizonyításától. De neked bebizonyított bűnösként sem kell magad ellen vallanod. Szerencsére nem vagyok érintett.
    Azért az érdekes kérdés, hogy egyéb bizonyítékaik nem lévén a tőlem zsarolással kicsikart bizonyítékokkal akarják az én bűnösségemet bizonyítani. A hatóság munkájának akadályozása ilyen esetben érdekes vádpont lenne, tekintettel pont arra, hogy én semmilyen bizonyítékot nem vagyok köteles átadni. Ez pl. nem ugyanaz, mint mondjuk az adóhatósággal való vita során a könyvelés eltüntetése. Mert maga a könyvelés egy kötelező része egy vállalkozásnak, így annak megsemmisítése egyértelműen bizonyíték eltüntetés, a hatóság munkájának akadályozása.

    "Ami pl. amerikai állampolgárokat érint." Inkább: csak azokat.

    (#35) bteebi
    "Ez biztos, hogy így van?"
    Volt már ilyen. Persze nem önmagában ezért büntetnek, ez csak extra. Vádalkut ajánlanak.

Új hozzászólás Aktív témák