Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dokanin

    aktív tag

    válasz Robitrix #79 üzenetére

    Természetesen a programozó tudja megmondani legjobban, hogy melyik szálnak mennyi kraftra van szüksége, de azt még mindig nem látom, hogy minek akarnék időt és pénzt áldozni arra fejlesztőként, hogy kicsi magokkal is foglalkozzak? Eddigi tapasztalataim alapján elég nehezen tudom elképzelni, hogy bármi gyorsabb lenne azáltal, hogy egy egy szálat inkább nem a nagy magon futtatom, amikor pl az én windowsomban most épp 2200 szál fut 8 magra elosztva. Ha pedig nem nyerek valamit vele a saját fejlesztésemmel kapcsolatban szinte kizárt, hogy használnám. Pláne valami homályos nyereség miatt. Még a több mag kihasználása is külön döntést igényel, hogy megéri-e a befektetett munka jelenleg is.
    Továbbá egy másik probléma, hogy szerintem manapság a legtöbb programozó nem közvetlenül hoz létre thread-eket, hanem az általa használt keretrendszer kezeli ezeket jellemzően valami treadpool-ból újrahasznosítással, mivel nagyon nem éri meg folyton létrehozni és megszüntetni szálakat. Ebből kifolyólag pedig elemezni is lehetetlen hogy egy egy szál milyen teljesítményt kíván, hiszen hol ezt futtatja, hol azt.
    És ami pedig a legnagyobb probléma szerintem, hogy akár egyetlen kicsi mag jelenléte is sokszor visszafoghatja az összes többi nagy magot a szinkronizáció miatt, így viszont inkább káros, mint hasznos a jelenléte.
    A saját 20 éves szakmai tapasztalatom alapján én úgy látom, hogy kicsi magokat akkor lehet jól kihasználni, ha ezt az oprendszer teszi, nem keverve a felhasználói programokkal, hanem a saját háttérfolyamataihoz. Pl andorid esetében tényleg baromi hasznos lehet ez, ha a telefon készenléti módjában, amikor fogadni kell az értesítéseket, hívásokat, stb csak kicsi magokon dolgozik, hiszen akkor a user úgysem nyomkodja, tehát tök mindegy hogy mi mennyi idő alatt végez, viszont tényleg rengeteget lehet vele spórolni üzemidőben.
    De a laptop pl pont nem ilyen. Ott ha nem használod kikapcsolod. Nincsenek háttérfolyamatok alvó üzemmódban.
    De persze majd kiderül. Mindenesetre kíváncsian várom, hogy mi sül ki belőle.

Új hozzászólás Aktív témák