Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz dokanin #65 üzenetére

    Uresjarati energiafogyasztas.
    COVID altal megsegitett pelda: Iroda, ahol van 300 desktop gep, es az uj rendszer az, hogy otthonrol remote desktopolnak a nepek laptoprol az esetek 90%-ban, tehat a desktopok kb soha nincsenek kikapcsolva. Ilyenkor olyan szintu megtakaritas lehet, ha az uresjarati fogyasztasa a teljes rendszernek akar csak gepenkent 5W-al kevesebb, hogy mar megerheti.

    De amugy egyetertek veled, nekem is erolkodni kell, hogy ertelmes peldat tudjak desktop vonalon mondani.

    Baszki, rajottem miert desktop vonalon nyomjak!
    Szerintem azert csinaljak, mert eselytelen, hogy barhogy mashogy legalabb papiron felvegyek a versenyt nemhogy a kovetkezo, de mar a jelenlegi AMD desktop csuccsal. Igy meg lehet irni a marketingre, hogy naluk is 16 mag van, meg lobogtatni azt a harom benchmarkot, amiben 2%-al nyernek, plusz az uresjarati fogyasztast (a teljes terheles alatti fogyasztasrol meg hallgatni, mint a sir). Plusz mivel a TDP az gyakorlatilag egy rolling average, mivel az uresjarati fogyasztas lemegy, es az ido nagy reszeben az a jelentosebb, igy amikor kell, lehet tolni a 200+ wattokat a masik 8 magnak max egy percig, es meg mindig ra lehet irni a dobozra, hogy 16 mag, Qrva eros, 65W TDP-vel! A sok hulye meg meg fogja kajalni.
    Ok, most valszeg nekem fog esni a nep, de En ezt latom bele a dologba desktop vonalon azon felul, hogy tenyleg lehet olyan piaci res, ahol van ertelme. Mobil vonalon tovabbra is jo otletnek tartom, ami akar nagyot is mehet, ha rendesen meg van csinalva es tamogatva is van.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák