Új hozzászólás Aktív témák

  • dokanin

    aktív tag

    válasz sb #114 üzenetére

    "Számításigényes feladatokra kellhet ennyi extra és erős mag. Mi az ami UX folyamat/esemény része (gyk. nem számítás/szimuláció) és nem kéne elfutnia 1db magon ami önmagában mips/gflops szinten irdatlan teljesítményre képes?*"

    Hát én speciel nagyjából csak a Visual Studioban dolgozom és ott bizonyos műveletekkel el tud bíbelődni egy darabig és látható egyébként, hogy bizonyos műveleteket egy szálon old, meg míg másokat már optimalizáltak és több szálon fut. Pl a build az ilyen. De a bulid során is tökre jól látszik (legalábbis az én gépemen ryzen 2700), hogy még az SMT is tök negatívan befolyásolja a folyamatot. Amin most dolgozom solution smt nélkül 30 sec alatt végez, SMT-vel 40. Szerintem ha kicsi magok is keverednének ebbe a folyamatba ugyanígy csökkenne a hatékonyság, mivel a párhuzamosított folyamatoknak időnként mindenképp be kell várniuk egymást és ha belekeveredik valahogy egy lassabb szál a sok erős közé elvész az előny, mert ilyenkor a leggyengébbre vár a többi erős.
    Abban egyébként teljesen igazad van, hogy az aktív szálaknak kb 99,9%-a háttérfolyamat, de szerintem ezek kiszolgálása még mindig sokkal kedvezőbb egyforma magokon. Persze ha nem veszem figyelembe a fogyasztást, de engem az személyesen egyáltalán nem érint jelenleg.

Új hozzászólás Aktív témák