Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Szakiii #46 üzenetére

    Én elhiszem, hogy ez történt. De ha egy lámpa zárlatos lesz (néhány speciális esetben valóban lehetséges), akkor is hogyan lehetséges, hogy a zárlatos lámpa, tehát a túláram nem veri le a biztosítékot? Azért kíváncsi leszek arra a konkrét lámpára amelyikre ráverik ezt a balhét. A biztosítót is érdekelni fogja a válasz.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz DarkFater #65 üzenetére

    Én a régi típusú fénycső armatúrák olajos kondenzátoraira gondoltam mint lehetőség, abból voltak gondok, le is kellett ezeket cserélni. Amúgy nem a hőmérséklet hanem a szükséges iniciáló energia -amitől az égés önfenntartóvá válik- határozza meg a védelem szintjét, fajtáját. Üzemi körülmények közötti működésre kell tervezni a védelmet. Azt meg ne keverjük ide amikor a kontár villanyszerelő csinálja a tűzijátékot de mint írtad, közbelépett a kismegszakító. De az biztos, hogy ha ilyen gond volt akkor az csak a trehány tűzvédelmi ellenőrzésen ment át. Abban valóban egyetértek veled, hogy a kontakthibás kötés környékén kialakuló hőmérséklet valóban begyújthatja a vezeték szigetelését és a kismegszakító csak bambán néz, mert rövidzárlat meg nincs. De ha visszanézed, én a #46-ban konkrétan zárlatot említő kollégára reagáltam, hogy az úgy nem hihető. Te is emlitettél kis zárlatot mint lehetőséget, de a kismegszakító azonnal, kategória szerint beállitott ms-ok alatt lecsap. Nem lesz ott semmiféle tűz a fent említett iniciáló energia hiánya miatt.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák