Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz Zsohi #3 üzenetére

    +1. Én is ettől félek, hogy az önjáró autók majd átveszik az "uralmat" és sofőr nélküli s képesek lesznek vezetni... Pont most rakom le a jogsit kamionra, úgy hogy kicsit félek, még ha gyerekcipőben is jár még az önjáró autó.
    Azokat mondjuk okos dolognak tartom, hogy sáv váltásnál ha jön egy autó és pont a pót mellé ér, akkor az elektronika nem engedi hogy végrehajtsd.

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz #82729984 #39 üzenetére

    Ti. jelenleg a vezető baleseti okok az elalvás, elbambulás, helytelen sebességmegválasztás, gyakorlatlanság, ittas vezetés és persze ezek kombinációja.

    A tachográf pont ezt próbálná meg elkerülni, vagyis ezeket. Igaz, az ittas vezetést még azt sem tudja.

    (#44) emvy
    Hat, azt mar most lathatod, hogy sima kamionvezetokent nem garantalt a megelhetesed a kovetkezo 40 evben. Erre nyilvan erdemes gondolni.

    Ha ez sem biztos, akkor mi a biztos? Tanulsz 6 diplomáig és 4 nyelvig, majd odafingják neked interjún, hogy bocs, 0 év tapasztalatod van?! Mert ugyan ez van a söfőr szakmában is rengeteg helyen. Akkor minden szakma bizonytalan...

    (#47) Tapsi
    Tény, de ismerek olyan családokat, akik így is boldogulnak. Igaz nem hagyományos, normális család, ahol az apa mindennap hazajár, de, most jövök a fizetéssel, olyan fizut kapnak, akik itthon csak fent a parlamentben. Meg jónéhány nagyfőnök, stb. Szóval nem szakmunkásbért kapnak. És egyik sem csalja a másikat. Mondjuk van ennek az ellenkező példája is.

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz Tapsi #75 üzenetére

    Kamionosként pont nem a tachográfra kéne hivatkoznod, miközben mindenki tudja a szakmában, hogy orrba-szájba csalnak vele.

    Épp nem itthonra gondoltam, ahol ez megy, hanem külföldre. Ott meg van 2 perc túllépésed már a rendőr írja a több eurós csekket és nem enged addig vissza a kamionra, míg nem fizeted ki a bírságot. ;)

    Ezzel a fizu dologgal pedig én vigyáznék. Mert mennyit is keres egy kamionos? Nettó 300-400-at?

    Aham, itthon lehet. Nemzetközi kicsit más. 2 ismerősöm is kint van, és a 900 megvan neki. Nettóban. Az egyik európát járja élő állattal a másik only Anglia. Hol itt a nettó 3-400 ezer? :D
    Jah, nem beszélve arról, hogy Ausztriában lenne helyem, kb. 500-700 között és minden hétvégén itthon lehetek... Akkor most ez sz@r meló? :F :N

    Ebből látszik, hogy lövésed sincs arról, hogy miről beszélsz. Nem baj, menj csak kamionosnak tanulás helyett.

    Azért van nálunk egy infós srác pestről, közfoglalkoztatásban, mert biztos szarul keresett az ELTE-n mint informatikus. De mondhatnám azt is, hogy egy nő is van nálunk, aki a Parlamentbe dolgozott nettó 400-at kapott és ő is itt van nálunk. Egyik sem szakmunkás bizonyítvánnal... Akkor biztos velem van a baj, mert nekem van melóm fél diplomás végzettséggel... ;)
    Hogy miért hagyták ott, vagy küldték el őket, az inkább nem publikus, de a Nőről tudnék mesélni, miért hagyta ott a diplomás melót... De nem valami szépek ezek az okok...
    És nem egy diplomást tudok, aki nem a szakmájában dolgozik, a kissebb bérért, mert ugye már nem az iskolák száma dönti el, hogy milyen a fizud, hanem a betöltött munkakörben meghatározott. De ezt biztos tudod te is. ;) De mesélhetnék még ilyenekről, de felesleges lenne szerintem... :) Mert biztos én vagyok a hülye, hogy nem tanulok tovább és csak kamionozni "tudok" szeretnék. ;)

    Szerk: Bocs, be is fejeztem, mert innentől csak a saját f@rkunk méregetése menne, úgy hogy inkább megyek csinálok valami hasznosat is. :D

    Üdvözlet! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Új hozzászólás Aktív témák