Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    Kína a különböző nyugati technológiák közös tudásbázisba történő összelopásán és az különböző etikai aggályok lesöprésén túl azért is tudott felnőni a hagyományos nyugati hatalmak mellé, mert a nyugati országokba "kiszórt" kínaiak ugyanúgy a Kínai Népköztársaság elhivatott alattvalói maradtak, ahogy például a németországi török kisebbség is a mindenkori török állam "alvó sejtje". A kínai kisebbségek ugyanúgy egy párhuzamos társadalmat építettek ki a befogadó országokban, mint a török kisebbség.
    A nyugati országok kínai közösségeiből származó kutatók/fejlesztők kitanulják a szakmát a nyugati országok pénzén a nyugati országok egyetemein és kutatóintézeteiben, végül pedig a valóban tehetséges kínai gyökerű személyeket a Kínai Népköztársaság a rokoni szálon keresztül visszacsábítja a szárazföldi Kína kutatóintézeteibe, ahol a kutatók mindenféle emberi jogi és morális korlátozásoktól mentesen dolgozhatnak nem csak a mesterséges intelligenciát érintő kutatási területeken, de ahogy a Vuhani labor esete is mutatja, akár biológiai hadászati fegyvereken is.
    Kína főleg azért erős, mert igazán kémkednie sem kell, mivel amelyik kutatói csapatban van legalább egy kínai gyökerű tudós, az a tudós a keleti kultúrákban rettentően fontos családi kötelékek miatt magától és elvi alapokon "jelent" mindent az "anyaföld" Pekingbe. Legyen az szakmai felfedezés, csapatmozgás, felmerült politikai/gazdasági probléma a befogadó országában.
    Egy kínai lényeges pozícióban ugyanúgy kiemelt kockázati tényező, mint volt egy német gyökerű a 2. világháború alatt, vagy egy szovjet/orosz gyökerű a hidegháború alatt.

Új hozzászólás Aktív témák