Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz spammer #16 üzenetére

    Nem értem, minek kell itt jogászkodni, pláne győzködni engem. Nem én hozom a jogszabályokat, úgyhogy nem tudom, mennyivel lesz jobb neked, ha meggyőzöl engem, hogy márpedigde.

    Nem a degeneráltság itt a lényeg, hanem jellemzően az, hogy melyik országban születnek a szerzői jog hatálya alá eső termékek, és ki mekkora haszontól esik el a különféle kerülőutak miatt. Mivel ezen a fronton jellemzően Usa dominancia van, ezért, ahogy én látom, általánosságban azok az országok és jogrendszerek szigorúbbak, amelyek felett könnyebben érvényesül az Usa lobbiérdek, és azoknál érvényesül kevésbé, akik ebből a szempontból autonómabbak. Ehhez jön még hozzá az adott országok saját kulturális háttere, amely adott esetben még számíthat.

    Jellemzően azokban az országokban a legmegengedőbb a jogszabály, amelyek egyéb szempontok szerint is rebellisnek számítanak, például politikai szempontból "gonosztengelye" (Oroszország, Kína), vagy pl. adóparadicsom,amelyik egyébként is a kiskapukból él. Üdítő kivétel a nyugati érdekszférában Hollandia és Svédország.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák