Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz Caipi #78 üzenetére

    wds ethernet:

    1. router (1043v2): wifi beállítás: "WDS +AP"

    2. router (1043v1):
    alaphelyzetben csatlakozol a routerre kábelen, aztán:
    -LAN IP = az 1. router hálójába fix beállítással (ha R1=192.168.1.1, akkor R2=192.168.1.2), mentés alkalmazás
    -Wifi beállítás: UA mint 1. router, csak sima "AP" mód
    -router kikapcs
    -routerek összekötése kábellel LAN-LAN
    -router bekapcs

    Innentől működnie kell, a 2. routert a beállított (pl 192.168.1.2) címen éred el a hálózatban.
    Ha semmiképpen nem szeretnéd, hogy véletlenül a 2. router osszon IP-t (pl elöbb elindul mint az 1. router), akkor a LAN interfésen kikapcsolod a DHCP szórást (hálózat/interfész/LAN szerkeszésnél alul pipa be a tiltáshoz).

  • Caipi

    tag

    válasz Caipi #80 üzenetére

    Szia,
    Végül sikerült megoldani, de nem teljesen olyan formában. Valamiért az öregebb routerem (Tp-Link WR1043ND v1) a firmware frissítés után kicsit döcögős lett. Többször nem érzékelte, hogy állítottam valamit, állandóan a jelszó beállítását kérte. Amint kikapcsoltam a DHCP-t nála, azonnal eltűnt és nem értem el, csak hard reset után. Végül ma délelőtt fogta magát és elkezdett működni rendesen. Be tudtam állítani a jelszót a routerre, a Wifi és Lan beállításokat is elfogadta. A DHCP-t nem mertem kikapcsolni :), csak annyit állítottam be neki, hogy van másik DHCP szerver a hálózaton, és a másik routeren pedig bekapcsoltam, hogy ő az egyetlen DHCP szerver a hálózaton.
    Most megy a Wifi és a Lan is mindenhol a lakásban, úgyhogy kiöntöm gyantába és senki nem nyúlhat hozzá :)

    Köszönöm még egyszer a segítséget,
    Üdv,
    Caipi

Új hozzászólás Aktív témák