Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz pdev1811 #112 üzenetére

    Én szoktam bonyolultabb dolgokat is csinálni ezekkel a programokkal, sokszor keverve őket, éppen mikor melyik kell.... de a poén az, hogy a szalag egészen alapvető dolgokat sem tol az orrod elé. Annak idején amikor ez még nem volt, akkor ms office -ba kiraktad magadnak azokat a toolbar -okat, amiket a leggyakrabban akartál használni, és kész is. Ma meg majd a program eldönti hogy te valószínűleg mit akarsz csinálni. De mi van ha én nem azt akarom amit ő gondol? Akkor kezdődnek a bajok. Nem az ilyennel van gond hogy kiválasztasz egy címsor stílust, vagy megnöveled a betűméretet.... azok nem tartanak tovább itt sem. De pl copy paste -elj már át egy excel táblázatot, és amikor a két oldalon amit egy oldaltörés választ el, más eredményt kapsz, akkor kutakodhatsz hogy miért, ha egyszer mindent pont ugyanúgy csináltál. Pl mi a szarért rak bele nekem térközt a cellába, amikor a másik oldalon nem tette. Akkor nekem azt onnan ki kell operálnom.... és akkor ez csak egy példa a sok kis marhaságra, amikor okosabb akar lenni a felhasználónál, és el akarja dönteni hogy én mit akarok csinálni.
    Mondjuk a táblázatok összerakása az egyetlen olyan dolog amit még latex -ben sem szeretek, mert az ott is viszonylag kényelmetlen. De ott legalább azt csinálja a program amit én akarok, és ehhez nem kell erőlködnöm, csak használni. Tudod.... just works... :) És ott ha egyszer megmondom neki hogy márpedig nekem a tartalomhoz igazítsa be a cellát, akkor megteszi az összessel... pontosan ugyanúgy, ahogy azt az elsővel tette.

    És nem, a fenti példán az irányított beillesztés nem segít.... az volt az első ötlet..... mint ms office copy paste -nél általában. (amúgy ez a bajom egy rendesen patch -elt office 2007 -el volt)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák