Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz bteebi #18 üzenetére

    3 dolog:

    "Viszont, azt nem tudom, hogy az intel procik miért működnek máshogy..."

    Az AMD64 "kiterjesztés" emlékeim szerint 2003-ban debütált. Az Intel ezt a technológiát vette át AMD-től, mert ugyan ők is dolgoztak egy ideje a saját megoldásukon, de ez tűnt mégis legkézenfekvőbbnek, főleg, hogy az MS. azonnal az SMD64 mellé állt, mivelhogy "visszafelé kompatibilis" volt meg stb. Ha jól értelmezem a cikk alapján, akkor az Intel nem "egy az egyben" építette bele az AMD féle 64 bites techet (gondolom technikailag nem is volt lehetséges) hanem az akkori Pentiumokra szabva módosításokkal, így lett belőle EMT64 (ha jól emlékszem)

    "véletlenül, vagy direkt, illetve, ha szándékosan, akkor volt-e dokumentálva, és ha igen, akkor miért nem készültek rá fel az OS fejlesztők... "

    És ott követték el szándékosan, vagy szándéktalanul ezt a hibát, ha jól értem. Ami elgondolkodtató, hogy 2003 óta nem javítottak egy ilyen brutál sebezhetőséget, ami ráadásul hardveres elsősorban.. És ha jól értem, az OS fejlesztők sem.. very very érdekes :DDD

    "A Linux kernelben 6 éve szépen csendben javították a problémát…"

    Ez very blyúfifúl, csakhát ugye 2012-őt írunk, ebből-6 év az ugye 2006 tehát akkor ők is "csak" 3 évet késtek (igaz, akkoriban a 64bites OS-ek programok még otthoni felhasználói szinten elég "egzotikusnak" számítottak (a Windows Cisztáig legalábbis mindenképp)

    Felvetődik a kérdés, hogy a hőn szeretett és MS-t előszeretettel, lépten-nyomon, a legkisebb "kiderülő" sebezhetőségért is bőszen támadó szabad szoftveres-linuxos közösség, illetve a hibát javító fejlesztőik miért nem hívták fel látványosan a többi OS és program fejlesztőinek/kiadóinak a figyelmét, még a BSD-sekét sem, ahogy a userekét sem :F

    Nem vagyok az összeesküvés elméletek híve, de azért ez enyhén szólva is felvet pár kérdést.

    Ha esetleg mégis szóltak MS-nek, csak lesz@**ták, akkor ezúton is piejesudomine [link] a linuxosok felé :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák