Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz vicze #3 üzenetére

    Szvsz mostanra az Azure eléggé túlárazott lett, mert az AWS és a Google Engine folyamatosan árat csökkengetnek (még ha csak nagyon minimális mértékben is), miközben az Azure inkább árakat emel, még ha ezt mindig meg is próbálják magyarázni.

    Arról nem is beszélve, hogy a kisebb felhő szolgáltatók mostanra roppant kedvező árakon dolgoznak, komoly konkurenciát teremtve ezzel a nagyoknak.

    Gondolom ilyen környezetben az Azure egyre kevésbé profitál a felhőbe költözések általános trendjéből.

    Én kérek elnézést!

  • bambano

    titán

    válasz vicze #9 üzenetére

    "Egy KKV szerinted olcsóbban kihozza máshol?": le kell szögeznünk a tényt, hogy az ms bármilyen megoldással, módszerrel nézed, összességében vérlázítóan mocskos drága.
    ha felhőzöl vagy office365-özöl, akkor a bérleti díjak átlagosan 36-42 hónap alatt annyiba kerülnek, mintha megvetted volna helyi gépre telepítősen a cuccot.

    az, hogy egy alap irodai munkahely negyed guriga, mert vegyél elég ütős hw-t, hogy menjen rajta a cucc, plusz vedd meg az ms szoftvereit, mert ez a csökevényes világ nem bír kiszakadni az ms-ből, az teljesen nonszensz.

    kiválóan látszik a monopol helyzet, úgy elszaladt velük a ló árazás terén, hogy kimondhatatlan.

    ha az ms nem szórakozna a formátumaival, akkor ugyanezt pont negyed ennyiből lehetne összerakni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • martonx

    veterán

    válasz vicze #9 üzenetére

    Egyrészt per pillanat egy darab VM-et nem futtatok Azure-ban, csak App Service-eket és Azure SQL-eket. Ezeknek az ára nem hogy lefelé, de simán felfelé megy. Emellett használnám még a CDN-jét is, ha nem lenne annyira béna, így azt inkább Rackspace-ről használok.
    Bőven van rálátásom AWS-re is, illetve erősen elgondolkoztam már az Aruba cloud-on is, legközelebb szerintem App Service-ek, Azure SQL-ek helyett simán felrántok két Aruba-s szervert, az Azure-os ár töredékéből.

    KKV-knek meg egész sokáig marhára nincs szükségük AD-re, meg komoly MS infrastruktúrára, csak levelezésre, file share-re, és némi Office-szerűségre, amit fizetős gmail, office365-el bőven el tudnak érni.

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

  • bambano

    titán

    válasz vicze #16 üzenetére

    ebben a topicban nem fogom az ms műszaki színvonalát minősíteni.
    csak a gazdaságit.

    nekem az a legutóbbi tapasztalatom, hogy kis kerekítéssel 250 ezer forintból tudtam venni egy minőségi pc-t legális w8.1-gyel és helyileg telepítős office-szal. Ebből nagyságrendileg 110 rugó volt a minőségi pc, 3 év helyszíni garanciával és 140 rugó a szoftver.

    Tehát 140 rugóba fájt nekem egy munkahelyen az, hogy lássak egy ablakot, meg a legalapvetőbb irodai munkákat el tudják végezni.

    ugyanebben az irodában vettünk még egy bikás vasat, aminek az árát azért nem emlegetem, mert pont ugyanezt vettem volna akármelyik oprendszer alá szervernek. ráraktam egy debiant, meg egy fájlszervert, nulla forint beszerzés, egy kis zseton mérnöki óradíj nekem, és meg van oldva a szerver.

    miután ez egy isp irodája, így az exchange emlegetése asztalcsapkodós könnyesre röhögős helyzet, egyrészt az ára miatt, másrészt nehogy már az a pár irodista ne tudjon levelezni azon a szerveren, amin az isp összes júzere tud (kicsit másképp fogalmazva: nehogy már ne tudjanak azon a cuccon levelezni, amin az elmúlt 15 évben leveleztek...). exchange helyettesítés kompletten nulla forint.

    az előző cuccal kibírtak vagy 10 évet, szerintem ezzel is ki fognak 6-8 évet.
    így az a fajta ms megoldás, amikor mindent előre megveszünk és saját gépen van és semmi felhő, az pont negyed annyiba kerül, mint egy o365 meg egy felhős bizbasz. és akkor még valami atom módon rendes vagyok az ms-sel, hogy az ő javukra csalok azáltal, hogy a szükséges távközlést nem számolom bele, mert isp-k vagyunk, tehát ahol a júzereknek van elég, ott az irodának is csurranik-cseppenik.

    persze számolhatnám a szükséges infrastruktúrát, mondjuk a legolcsóbbnak tartott isp, a digi áraival, 100/100 üzleti drót 180 rugó/hó. puff neki, elszállt a cloudos megtérülés.

    úgyhogy biztos van összehasonlításod ms meg linux vállalati környezetben (vagy nincs, komolyan hiszek benne, hogy nem láttál még rendesen összerakott unixos vállalati környezetet), de az ms egy csomó olyan problémára ad megoldást, ami ms nélkül fel se merül.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #06658560

    törölt tag

    válasz vicze #25 üzenetére

    Cserébe nem számolta a megfelelő net díját, ami egy normális cloud service esetén minőségibb szolgáltatás kell legyen, mint egy böngészek egy kávé és cigi közt felhasználásnál.
    Az állandó verzióváltást is leginkább MS mániának látom, nagy egek sem kapkodnak frissíteni, ha kMS úgy gondolja. Olyan kicsik sem, mint a Ford. Mert millió folyamatuk van összedrótozva. Faluvégi három fős cégnek meg nem kell komoly szerver sem általában, hogy annak a költsége hatalmas legyen.

    #26 Cathfaern: nullára visszavágott IT admin költségekkel csak IT profilú cégn´l van mód tartósan életben maradni.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vicze #33 üzenetére

    Azt gondolom, hogy az elso kerdesed - noha ketsegtelenul jogos - olyan, mint a 0-val valo osztas. Ertelmetlen, mert amig maga a dokumentumformatum nyilt, a kliensprogramod pedig betartja a szabvany eloirasait, teljesen mindegy, milyen rendszeren szerkeszted. A Linux elleni erzeseknek meg munkahelyen nincs teruk, ertsd: azzal dolgozol, amit kapsz, vagy lesz mas a helyedre.

    Az US oktatasi modi sem az igazi, hiszen eppen nemreg volt hir, hogy a G tiltottan gyujt adatokat a diakok rendelkezesere bocsatott gepeirol. Az biztos, hogy vendor lock-in-ben tanitani a diakokat nem az elorelepes utja.

    #34 King Unique:

    "...Ez is csak a szokásos luft...
    Ha egy adott rendszer+szoftver használati és elterjedtségi aránya eleve ilyen magas desktopon, akkor miről is beszélünk? Kinek lesz jobb, ha mást akarna tanulni, de totál nem azt várják el, illetve mivel is lesz előrébb, ha pusztán a másik szoftvert, más felületet ismer? Jóformán senki és semmivel, vagy nem sokan, nem sokkal... Egyébként meg az Office-ért nem kell fizetni semmit államnak se, "csak" az MSDNAA.
    +Állambácsi sem teljesen hülye, mert azt látja, hogy nem lenne sok értelme előírni, ha kereslet oldalról totál nem az az igény. Őket meg végképp nem tudják kötelezni.
    Ezt az egészet majd akkor lehet feszegetni tovább, ha közel egyenlő, vagy fordított arány lesz használati és elterjedtségi szinten, mert addig totál felesleges minden topikban, minden hónapban, minden évben...ettől a statisztika és az arányok még nem fognak érdemben változni és javulni..."

    Hat ez nagy kapufa...

    1. Nem csak desktop letezik a vilagon, nem is elsosorban ez a piac a fontos, hanem a szervereke, ott viszont nem igazan van Windows-dominancia. Ha viszont a diakok csak Windows-t tanulnak, az a kesobbiekben jelentosen torzitja a piaci viszonyokat, versenyhatranyba hozva az orszagot.
    2. Egy szoval sem irtam, hogy az allam fizet direktben az Office-ert es a Windows-ert (noha korabban erre is volt pelda). Lasd meg 1. pont.
    3. Allam bacsi a fonok az allami szektorban. Senki nem kotelezheto arra, hogy a hivatalokba, kozintezmenyekbe zart formatumu dokumentumokat kuldjon be - legalabbis egy normalis orszagban. Az allam reszerol maximalisan tamogatni kell az ingyen elerheto, szabvanyos dokumentumformatumokat es ugyanilyen maximalisan a hatterbe kell szoritani a vendor lock-int eloidezoket.
    4. Talan nem tunt fel, de a desktop vonalat kiveve nemigen tudja megvetni a labat a Microsoft sehol.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz vicze #25 üzenetére

    de az ugye megvan, mint amit írtam is, és elegánsan elfelejted, hogyha az egészet feltolom a felhőbe, akkor a felhőig kell internet kapcsolat? ami most nekünk van, merugye isp, de átlag kkv-nak is van? a digi 180k/hóért ad egy 100/100-as netet... a szerver meg kevesebb, mint 5 havi digis bérelt vonali díj volt, mégha a mérnökórát hozzászámolom, akkor is.

    "Én kollaborációs eszközökről és szolgáltatásokról írok, és ezek integrációjáról": például milyen kollaborációról? SPS-ről egy kisebb kosár pénzért? az mondjuk egy mol méretű cégnél már jó, ha van, de az ország zöme nem mol méretű cégekről szól. vagy mi? közös naptár, stb. van opensource cuccra is. csak nem fogják használni, mert kkv, és azon belül is KIS vállalat.egy bizonyos méreten alul az ilyen cuccok akadályozzák a céget, mert valakinek tömni kell bele az adatokat, amik alapján valaki döntést hoz. ha ez a két valaki ugyanaz az egy ember, mert KIS vállalat, akkor az egész miskulancia felesleges.

    központosított felhasználómenedzsmentet meg régen tudnak a unixok is, lásd: yellow pages.

    ettől még egy kiragadott opensource cucc lehet rossz és/vagy előfordulhat, hogy nem fits your needs.
    én továbbra is komolyan hiszem, hogy indokolatlanul kidobtunk legalább egy gurigát az ablakon. át is fáradok a szomszéd topicba, ahol éppen arról megy a hajtépés, hogy utána mit csinálnak ezzel a filantrópok :P :P

    (#26) Cathfaern: "akiknek a főtevékenysége is az IT, és a főtevékenységük során felszednek bőven annyi plusz tudást, amivel az iroda igényeit ki tudják szolgálni." a főnök is ezt hiszi... én meg vért pisálok, hogy meglegyen minden, meg néhány kedves fórumtárs izzad privátban :) egyéni személyes kesergés: és ez az egész meg van fejelve egy építési próbálkozóval...

    "Innentől ugye nem az a kérdés, hogy jelenlegi szakember gárda megoldja a problémát vs. jelenlegi szakember gárda + cloud...". valóban. innentől kezdve a következő három gazdasági terv van:
    1. cloud. ha tisztességesen számolom a cloudot, akkor kezdeti beruházás 120k (egy rendes vas), + havi 10-12k szoftver + havi 45k távközlési költség
    2. főnök kiadja helyi embernek és helyi cuccokkal, akkor induló beruházás: 250k +havi 5k ember/munkahely + 1M közös szerver (ennyiből még windows szerverrel is megvan)
    3. beletoljuk az ms-t a tiszába, akkor induló 120k és pont.

    tessék csak gyorsan kiszámolni, hogy melyik hogy éri meg? ha akkor, amikor elkezdték jogszabályokkal fenyegetni az ms-t, hogy megtörik a monopóliumát, komolyan gondolták volna bevarrt zsebű politikusok, mára a libreoffice formátumai lennének a sztenderdek. Ekkor egy munkahely költsége 120k lenne.

    ha azt mondom, hogy nem szabadulunk az ms-től, de a marketing rizsát ésszel kezelve beruházunk, akkor is két gurigából megvan az induló 4 munkahelyre, és már csak havi 5k/gép a költség.

    ha elhiszem, amit itt sokan pártoltok, akkor egy 60 hónapos műsorszám tisztán clouddal és szoftver bérlettel meg is állna vagy 3 millió hétszázezer forintból /munkahely. négy munkahelyre ez laza 15 miller. alig hétszer több, mint cloud nélkül tisztán ms cuccal.

    azért nem véletlen, hogy az ms tolja a cloudot, hiszen az jó. NEKI.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Grodd

    tag

    válasz vicze #3 üzenetére

    "natívan futó JavaVM-mel, és nem egy VM-ben futó full Androiddal"

    Hát ennyi erővel akár dobhatnák is a wp-t, mint platformot és elkezdhetnének droidos telefonokat piacra dobni. Az UAP-ra való hatása kb ugyanaz lenne :) Kérdés, jog kit érdekelne egy droidos lumia, amin viszont nem lenne elérhető gapps...

Új hozzászólás Aktív témák