Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerbaudhu

    tag

    Nálam OSX alatt régóta gond volt egy normális szövegszerkesztőt (magyar helyesírásellenőrzővel, jó word kompatibilitással) beszerezni. MS Office 2004, 2008, 2011 egyik sem képes az előbbire, ráadásul tetűlassúak. Az Apple Pages nevű programja alá varázsoltam ugyan magyar helyesírásellenőrzést, de az meg a word-ben készült régebbi cuccaimat (diplomamunka) nem volt hajlandó normálisan megjeleníteni. Mások ajánlották a LO-t, én le is szedtem, feltelepítettem:
    1. indítás: rettentő sokáig tartott, de elindult szépen. Megpróbáltam megnyitni a diplomámat (nem docx, sima doc), kb 5 perc strandlabdázás után magától kilépett a program.
    2. indítás: ekkor már gyorsan elindult (memóriából ugyebár), megnyitotta a diplomámat egy szempillantás alatt, de egyetlen képlet sem szerepelt helyesen benne (pedig sima törtjeles meg összeadásos volt) és a kémiai vegyületek indexeit sem bírta a helyükre tenni.
    3. indítás: nem volt. Program törlése: igen
    Azóta sem találtam tökéletes megoldást, de egy olyat igen, ami klasszisokkal ráver a korábbiak bármelyikére gyorsaságban is, kompatibilitásban is és OSX felületbe integráltságban is: Paralles, amiben fut egy WIN7, amiben fut az MSOffice 2010. Van a parallelsnek egy ún. Coherence módja, ebben a win7 felület nem látszik, az összes windowsos program OSX-es ablakban nyílik meg és ugyanúgy lehet dolgozni velük, mintha natív programok lennének. Az indítás még a win7 virtuális géppel együtt is gyorsabb, mint a többi programé, van élsimítás, és helyesírás ellenőrzés.
    Örülünk.

Új hozzászólás Aktív témák