Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #63439360 #262 üzenetére

    "Kapcsold ki a Prefetch-et"

    .............

    Mi értelme van kikapcsolni olyan szolgáltatást, amit pont azért találtak ki, hogy hosszabb távon az alkalmazások betöltése/működése, valamint a bootidő is gyorsabb lehessen? :U
    Nem marketing bullshitként találták ki, hanem komolyabb méréseken alapul, és hosszú távon valódi előnye lehet a használatának.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #63439360 #268 üzenetére

    "Régen írt OS.-re"
    Nyilván annyira haszontalan, hogy a rendkívül "régen írt" Windows 7-nél is meghagyták, ugye? :)
    A "korszerű OS" alatt jó lenne tudni, mit értesz.

    "lassú HDD-re és lassú RAM-ra"
    Nem, nem csak ezekre találták ki (tehát nem csak kifejezetten lassú eszközökre), hanem azért, mert felfedezték, hogy mennyivel értelmesebb lenne, ha bizonyos lapok előre be lennének töltve a memóriába, mert statisztikai alapon úgyis szükség lesz rájuk, tehát tök felesleges pont akkor a háttértárhoz nyúlni (!!) ahhoz, hogy ezeket a lapokat az OS betöltse, amikor már szükség lenne rájuk, mert akkor az is időigényes, ergo növelheti a futási/végrehajtási/válaszidőt. Abban természetesen igazad van, hogy a szűk keresztmetszet a HDD-hez való nyúlkáláshoz, adateléréshez szükséges idő (ami hosszú), végül is erre találták ki eredetileg.
    De maga a prefetch-fájlok háttértárra írása nem épp a legjelentősebb írási műveletek közé tartozik pl. az SSD szempontjából, mivel nem folytonos írogatást jelent.

    De hogy végre a lényegre térjek: szerintem csak akkor igaz, hogy a prefetch-et érdemes lehet letiltani, ha
    - ezek a feltételek fennállnak: "Windows 7 will disable Superfetch, ReadyBoost, as well as boot and application launch prefetching on SSDs with good random read, random write and flush performance. These technologies were all designed to improve performance on traditional HDDs, where random read performance could easily be a major bottleneck." (MSDN blogs - Support and Q&A for Solid-State Drives) - ugyaninnen további érdekes idézet: "Initially, we had configured all of these features to be off on all SSDs, but we encountered sizable performance regressions on some systems. In root causing those regressions, we found that some first generation SSDs had severe enough random write and flush problems that ultimately lead to disk reads being blocked for long periods of time. With Superfetch and other prefetching re-enabled, performance on key scenarios was markedly improved."
    - csak és kizárólag SSD van a gépedben, és nincs HDD!!

    Itt is nagyjából pont ezt írják.

    Még egy - szerintem nem elhanyagolható - érv, ami eszembe jutott: tudtommal a RAM-ok többsége adatelérés tekintetében még mindig jóval gyorsabb, mint az SSD, tehát a memóriába előre történő lapbehozatal emiatt továbbra sem tűnik indokolatlannak. Ergo a prefetch továbbra is indokolt lehet.

    Ezzel persze lehet és érdemes is vitatkozni, mert érdekes téma, csak ne menjen át személyeskedésbe. ;)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #63439360 #274 üzenetére

    Te most még mindig csak és kizárólag a bootnál vagy leragadva. Ezek szerint félreértelmezed a prefetch lényegét. Vagy csak erre fókuszálsz, ami szerintem a gép általános, hosszabb távú használata szempontjából totál elhanyagolható szempont. Nyilván akkor nem, ha valakinek rohadt gyorsan kell a gép valamiért, de egyébként nekem egy gép általános felhasználási élményét nem az fogja befolyásolni, hogy mennyi idő alatt tölt be. Az megtörténik az elején, aztán kit érdekel, amikor már aktívan és folyamatosan használod is az alkalmazásokat. A viszonylag gyors bootidő legfeljebb egy első bizonyíték arra, hogy igen, az SSD-ről való bootolás gyorsabb, mint a HDD-ről, de ennyi, ez csöppet sem igazolja azt, hogy a prefetch szolgáltatást ki kell kapcsolni.
    A 38 másodperc egyébként valóban jó idő, de azért annyira elszállni sem kell tőle, nálam egy nem túl különleges Hitachi 1TB Deskstar 7K1000.B (HDT721010SLA360) HDD van az asztali gépemben, azzal úgy kb. 55-58 másodperc bootidőket produkáltam. Az 17-20 másodperc különbség a bootban, ami azért nem sok. De nyilván általános használatra akkor is lassabb, mint egy SSD - ezért is mondom, hogy a bootidő még önmagában nem igazol semmit.

    Sosem értem, hogy az SSD-k használatánál a videókban is a legtöbb esetben azt lehet látni, hogy mennyi idő alatt bootol be a gép. Jó, és akkor mi van, miért nem mutatják az alkalmazások megnyitását, pl. azt, hogy mennyi idő alatt tölt be pl. egy NetBeans, egy böngésző eleve 25 megnyitott füllel (nálam ez sűrűn előfordul), vagy bármi más, háttértárhoz nyúlkálást igénylő alkalmazás ahhoz képest, mintha az OS egy HDD-ről üzemelne.

    Sk8erPeter

  • 8xx8xx8

    újonc

    válasz #63439360 #283 üzenetére

    valszeg az a hiba, hogy nem AHCI módban telepítettem. legalábbis az AS SSD Benchmark azt írja, hogy pciide - bad.

Új hozzászólás Aktív témák