Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • obligat

    senior tag

    Szép, jó, nagy telefonban kicsi kijelző.
    Várok egy olyanra, amelynél egy viszonylag kis telefonban lesz nagy kijelző, mert ez így átvágás :)

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz Palibá #200 üzenetére

    Amikor az aktuális gépem (HTC one x+) elromlott visszatettem a sim-et az xperia pro-ba (mk16i), a fizikai gomb az egyetlen kompromisszummentes megoldás, azóta sem akarózik kivenni belőle a kártyát, igaz, most nem is lenne mibe átpakolni. A másik mániám a hw-billentyűzet, ami sajnos nem lett divat androidéknál, pedig gyorsabb, egyértelműbb megoldás ennél nem lesz soha. Vennék másikat de hogy 100kHUF-ot nem adok telefonért az biztos, tekintve, hogy igazán jót még soha nem láttam. (ez sem az, ahogyan a HTC sem volt az, sőt)

    persze ez szubjektív, ráadásul eléggé egyedi igényeim vannak a telefonokkal szemben, és azokkal eleddig nem találkozott egyik gyártó kínálata sem.
    Jó lenne a moduláris felépítés, főleg ha lehetne strapafont is építeni. :D

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz speed471 #397 üzenetére

    nem vagyok sony fanatikus, de azt azért leszögezném, hogy se z600, d750i, k810i, c905, mk16i, st18i, Sony xperia m és sp volt, amit rövidebb-hosszabb ideig használtam, egy része sajátom volt, egy része munkáltatóé, az m és az sp pedig "kölcsön", külföldön.
    Egyik sem romlott el, jelenleg is a pro-t használom (egy javíthatatlan onex+ helyett) újra.
    Szóval ha hardverezettség és szolgáltatások terén van is versenytárs (minden gyártónak van, a kínai gagyik most pl. köröket vernek a nagyokra), de az összeszerelés minősége terén - tapasztalatom szerint(!) - nincs jelenleg. Nem arról beszélek, hogy nyiszog, vagy lötyög, hanem arról, hogy akár egy év intenzív használat, egy év állás után is hibátlanul működnek. A fiókban még megvan a k810i és a c905, azok is mennek hibátlanul, pedig azokat két-két évig biztosan használtam és nem kímélem a telefonokat különösebben. Jó ezek nem okos gépek, de most megy a pro, amin magam is meglepődtem, mikor előtúrtam, azt hittem az akksija feladta, vagy esetleg felpúposodott vagy tönkrement (nem vettem ki belőle, mikor leraktam, illetve visszatettem), de nem, megy, használom. Most nézek mást, nem htc-t, nem samut (tapasztalati alapon nem kell többé, ha a szívem elkezd hülyéskedni, de kiderül hogy csak htc, vagy samsung pacemaker van, inkább dögöljek meg azonnal), jót - NEKEM jót -, még nem találtam. Neked lehet jó a samsung, örülök neki őszintén, szerncsére nem vagyunk egyformák. Ez a készülék tényleg igazán jó, nálam szóba sem jöhet ha nem cserélhető az akkumulátor. De nem ekézem szénné, hogy más mennyivel jobb, mert minden telefonnál van jobb a részletek terén.

    a z1c előlapi elosztásánál sokkal szebb az lg g2-é (plusz a fartaperolós gombelosztás is nagyon kézreáll, és van rengeteg okosság abban, ami a sonykban nincs [programozható infra, képernyőébresztés-altatás stb.])
    a z1c kamerájánál a lumiáké nem kicsit szebb képeket készít.
    a z1c-nél az imádott note-od sokkal nagyobb, ha az a szempont.
    a z1c-nél meg vannak kisebbek is, ha az a szempont.
    a z1c alul-felül üveg, ami személy szerint megintcsak nem tetszik -nekem -, de mivel nem vagyok célközönség nem nyáladzom ezen.
    a z1c akksija nem cserélhető, nem jön be - megintcsak nekem -, aki ezzel megbarátkozik annak kiváló választás, de megintcsak olyan dolog hogy ízlésvita, hülyeség emiatt sárdobálást kezdeni.
    a z1c kijelzője nagyon jó, de a kijelzőnácik sem tudnának kivetnivalót találni bármelyik hasonló árkategóriájú telefonéban sem, ha nincs mellette egy szebb/jobb, vagyis önmagában látják egy telefonét.

    Mindennél van jobb mondom, és szerencsére mi sem vagyunk egyformák. Ha egy telefon minden téren a legjobb lenne és 10 évig gond nélkül működne, akkor senki nem venne másikat, ami nem érdeke a gyártónak. Ez az óvodás verzió.
    Ha halottál a tervezett elavulásról, akkor hozott Isten/Jehova/Allah/szellemek/Odin/Zeusz/Jupiter/Lucifer/Baal (amelyik tetszik) a való életben.
    Soha nem gondolkodtál azon, hogy miért van a legjobb, legígéretesebb iparcikk is elszúrva valami apróságnál?

    [ Szerkesztve ]

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz Leskin #534 üzenetére

    "4. ÖSSZEHAJTHATÓ telefon ?:) Azt megnézem :)"

    [volt már]

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz tasika16 #558 üzenetére

    szerintem csak takarírsd ki a meglévőből a sok szemetet, én is azt tettem, azóta tűrhető és nem hibázik.
    ROM-ot viszont nem adok, mert az egy dolog, hogy nálam bevált, de seemiért semmilyen felelősséget nem vállalok, és nem supportolom a faragott ROM-omat :)

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz tylerddd #542 üzenetére

    xxlgsm-től vett akármelyik készülék fel volt szerelve kínai és japán nyelvű billentyűzettel, a pro és mini pro esetében a hw billentyűzeten is feltüntettek számomra értelmezhetetlen jeleket, szóval az eredendően egyik sem ide kkészült. Nem hogy nem Magyarországra, de mégcsak nem is Európába.
    Viszont egyik sem ment még tönkre, és mind tud magyarul, szóval minőségben/kényelemben nem volt rosszabb a szolgáltatói gépeknél, ráadásul nem szolgáltató szoftverrel jött, hanem gyárival, ami nekem számít.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Új hozzászólás Aktív témák