Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz leviske #37 üzenetére

    A Zune-t direkt nem hoztam fel, mert egy olyan dolog, ami egyelőre még az iTunes-al sem tudott túl sokat kezdeni.

    Mivel maga a Zune hardver a második legnagyobb részesedésű hordozható lejátszó az Apple iPodok után, mindezt úgy, hogy csak USA-ban adták ki, szerintem nyugodtan lehet vele számolni. A Marketplace jelenleg 11 millió zenét tartalmaz (az iTunes Store 14 milliót), drm-free megoldással dolgozik. Ez bőven több, mint az, hogy "van" :)

    a jelenlegi állapotában nem tényező az Androiddal szemben

    Ezt én azért nem tudom megállapítani, mert akkor nem ártana összehasonlítani tételesen, hogy ki milyen appot akar használni, és az hol milyen minőségben van jelen. Nyilván a puszta számok jelentősek, de nem egyértelműek.

    ha a Nokia nincs, bukják a piacot, végleg és a Nokiával összebújva is inkább az iOS lehet számukra ellenfél, nem pedig az Android.

    Ezzel részint egyetértek, bár azt hozzátenném, hogy a WP7-nek, de az iOS-nek sem valós ellenfele az Android, mert egyszerűen nem (csak) ugyanabban a ligában játszanak. Az Android nem azért nő, mint az állat, mert a világ legjobb rendszere, hanem azért, mert olcsó, tömegek számára elérhető mobilokon fut a rendszer. Ha csak azt az árszegmenst néznénk, amiben a WP7 és az IOS játszik, akkor eléggé máshogy festene a kép.

    Az egyetlen dolog, amiben ténylegesen nem értek veled egyet, az az, hogy ne lenne érv mögötte. Egy iOS ellen talán nem sok van (bár az onlány szolgáltatások összehasonlíthatatlanul sokrétűbbek és ismertebbek az MS esetében), de egy Android ellen igen. Az Android jelenleg csak egy rendszer, illetve egy elég tökös Market, de a mögöttes tartalomszolgáltatásban a Google legalább annyira le van maradva, mint a Microsoft az alkalmazásbolttal.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák